Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működik pontosan a...

Hogyan működik pontosan a munkaügyi központ ha elakarom menni munkanélkülire?

Figyelt kérdés
Szoval röviden, tavaly óta 2016 07 közepétől van munkahelyem 8 órás bejelentett. És szeretnelék új melóhelyet talalni valami fuvarozás kategoriába. Csak az a baj hogy a legtöbb helyen egyből kell kezdni nekem meg van melom.. ha felmondok és elmegyek munkanélkülire akkor kapok pénzt? Es ha kapok mennyi idő? közben tudok normálisan új melohelyet talalni és akar egyből kezdni ott.Vagy ez hogy működik?
2017. aug. 30. 09:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Időarányosan jár a munkanélküli járadék. Nekem 1 év 8 hónapra 2 havi járt. Elmész a munkaügyi hivatalba, vinned kell a TB könyved, kilépési papírokat előző munkahely(ek)ről, papírjaidat (adó kártya, személyi-lakcím, szzámlaszám, ha utalva kéred az összeget, tb kártya) és felvesznek téged állományba. (Ha online jelentkezel be és kérsz időpontot, akkor a jelentkezést számolják kiindulásként, nem az időpontot, amit kaptál (Tehát 1-jén jelentkezel, akkor onnan számolják a juttatást, attól függetlenül, hogy mondjuk 5-én van időpontod, de csak munkanapok számítanak) Utána lesz még egy 1-1.5 órás tájékoztató előadás egy másik időpontban (1-2 nappal később), addig megkapod a papírt arról, hogy mennyi időre kapsz juttatást és mennyit.

Később küldhetnek neked e-mailben állásokat, ami lehet kötelező jellegü tudtommal (nekem nem küldtem semmit se). Ha kötelező és nem mész el, akkor addig kapod a munkanélküli járadékot. Ha közben elhelyezkedsz, akkor jelezni kell a munkaügyi hivatal felé, mert utólag visszakérhetik a pénzt, amit visszaküldenek, viszont azt is mondták, hogy ilyenkor kérvényezheted a maradék összeg kifizetését is, amit megkaptál volna.

2017. aug. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Visszamenőlegesen 3 évet vizsgálnak.Az alatt kell lennie legalább 360 jogosító napnak. Minden 10 jogosító nap (munkaviszony, EFO...) után jár 1 járadékos nap (de maximum 90)

Az utolsó 4 naptári negyedévben elért bruttó kereseted napi összegének a 60%-át adják (nyugdíj járulékot és SzJA előleget vonnak belőle)

Itt szinte mindent megtalálsz és jelentkezhetsz is: [link]

2017. aug. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!