Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 40 felettiek, akik minimálbérr...

40 felettiek, akik minimálbérre vannak bejelentve: Nem aggódtok, hogy mi lesz veletek, ha megéritek a nyugdíjat? Tesztek valamit, próbáltok gyűjtögetni, ha igen, hol és mennyit?

Figyelt kérdés

2017. aug. 30. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Nem csak nekik nem lesz elég a nyugdíjuk.


A korfa egyértelmű. Vége a fizetett, 2-300 ezres,évtizedekig tartó nyaralgatásoknak.

2017. aug. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Túl sokan vannak akik aggódhatnának, majd lesz más kormány és más lesz.

Itt is van normális munka helybe, de kevés embert tud foglalkoztatni, elutazni nem mindenki tud, én pl, 10-20 km-nél már rókázni szoktam.

Voltam 3 műszakba egy két napig de a fáradságtól stb az eszemet se tudtam, nem nekem való.

Aki el tud menni vhova az menjen, vannak ismerőseim kőműves segédek, de ne tudd meg mit visznek el pénzt és mennyit hoznak haza! Próbálna kitörni de nem megy, akkor inkább a helyi közmunka.

Van ismerősöm aki a samuban van, de minek kérdem én? többet keres de egy csöpp látszatja sincs pedig már vagy 3 éve ott van, semmije sincs.

Gyűjteni 52 ezerből? viccelsz? jön a tél is, nem lehet.

Elmégy a boltba 5ez simán ott marad és ez még csak az első nap, + számlák stb.

Én elvagyok a közmunkán, sok haverom elissza, elb?ssza a fizuja jó részét, nem is akar egyről a kettőre jutni.

2017. aug. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tegy. válasza:
100%

Most kötök nyugdíj vagy életbiztosítást.

Évek óta agonizáltam rajta és most rájöttem, hogy muszáj spórolni. Minimális összeggel kell kezdeni és idővel ha úgy látja az ember, akkor növelheti. A legtöbb ember azért nem spórol mert úgy gondolja, hogy kicsiből úgy se lesz soha érdemleges mennyiség. Mindegy mennyi, de legyen egy kis vésztartalék, hogy jobban aludjak éjszaka:)

És egy rövid tanulságos történet: gyárban dolgozó lánynak mondom, hogy fontos megtakarítani...válasz nem tud...102 ezer-ből örül ha megél. Néhány hét múlva 100-ezres új telefon...részletre vette...törleszti havi 4500 ft-al.

Valahogy mégis ki tudta kalkulálni azt a havi 4500-at, de félretenni nem tudott 1000 ft-ot se.

2017. aug. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert jókedvemből dolgozom így, nem?!
2017. aug. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!