Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha netről rendelek valamit és...

Ha netről rendelek valamit és bejelölöm, hogy utánvéttel szeretnék fizetni, honnan tudom, mikor érkezik meg a csomag?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha nagyon hülyeséget kérdezek, de még sose rendeltem internetről semmit..Szóval ilyenkor küldenek egy e-mailt vagy egy SMS-t, hogy kb mikor jön meg? És azt is írják, hogy hány óra körül? Mert nekem nem mindegy, hogy pl. azt mondják, hétfőn reggel 8-kor vagy délután 4-kor szállítják ki, mert reggeltől iskolában leszek..És ha mondjuk olyan időpontra rakják, amikor nem vagyok itthon, átveheti más is helyettem? Vagy ha nincs nap közben itthon senki, aki át tudná venni helyettem, lehet másik időpontot kérni, hogy akkor hozzák ki?

19L


2017. szept. 2. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:
61%

Ezekre nincsenek általános válaszok, attól függ, az adott webáruház milyen szállítási megoldásokat vállal.


Az erősen valószínű, hogy csak időintervallum lesz megadva, tehát hozhatják bármikor 8 és 5 (vagy ki tudja, mikor szállítanak utoljára aznap) között. Legfeljebb kérheted, hogy ráírják a csomagra, hogy te nem vagy otthon, és csak X órától vigyék ki neked. Ezt nem kötelesek betartani, csak érdemes, hiszen a futárszolgálat számára is fontos az, hogy kézbesíteni tudja a küldeményeket.


Közeli hozzátartozóid bármikor átvehetik, de te is megadhatsz személyeket, akik átvehetik helyetted a csomagot. Ezt is közöld a webáruházzal, mert egyes futárcégeknél be lehet jelölni "alkalmi átvevőt", és akkor ők is rugalmasabban kezelik a csomag átadását.


Email vagy SMS jön aznap reggel, amikor a csomagodat kiviszik, ezt szolgáltató válogatja. Ha mégsem sikerül elsőre átvenni, akkor általában telefonon egyeztetnek másik időpontot, amikor otthon leszel. Ha az MPL a szállító, akkor a postán is hagyhatják az át nem vett csomagot, amiért X napig bármikor elmehetsz.

2017. szept. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Végül megtaláltam a webáruház oldalán azt a részt, ahol leírják a szállítással kapcsolatos információkat és elvileg e-mailben értesítenek azon a napon, amikor feladják a csomagot és 24 órán belül megjön :)
2017. szept. 2. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!