Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan változik a Bitcoin...

Hogyan változik a Bitcoin árfolyama? Mi befolyásolja? Miből lehet következtetni?

Figyelt kérdés

Olvastam valahol (nem hiteles forrás), hogy ha anno X éve vettem volna pár tízezer forint értékben Bitcoint, most milliomos lennék. Érdekelne, hogy mi befolyásolja azt, hogy ennyire megugrik az értéke.

Most is megéri befektetni, pl. 1 Bitcoin értékű forintot? Vagy esetleg már egyáltalán nem? Miből lehet megjósolni, hogy várhatóan 10-15 év múlva hol lesz az árfolyama? Pontosan sehogy, ezt jól tudom, csak következtetni tudnak rá. Részletesebb válaszoknak jobban örülök :).



2017. szept. 12. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Mint minden dolog árát, a bitcoinét is a kereslet és a kínálat viszonya szabja meg. A kínálat egyszerűbb ügy. Új bitcoinok kerülnek a rendszerbe a bányászat révén, ennek a mennyiségét tudni lehet: jelenleg blokkonként 12,5 BTC. A kínálatot ezen kívül az befolyásolja hogy mennyien tartják úgy, hogy semmi esetre sem adják el, és mennyien akarnak megszabadulni tőle. Ez piaci pánikok idején nyilván több, rali idején meg kevesebb.


Sokkal érdekesebb a kereslet alakulása szerintem. Senki nem fogja neked megmondani. Én sem. Meg egyébként is jobb ha tartózkodsz az olyan befektetésektől amikre valaki azt mondja hogy 5 év múlva 20-szor ennyit fog érni, te meg vakon megveszed.


Amit tanácsolni tudok az az, hogy ne hallgass másokra. Tanuld meg hogy működik a bitcoin. Értsd meg mire használható, milyen problémákra adhat megoldást az embereknek akik megveszik stb.


A legfontosabb, hogy a bitcoin és az alapját képező blokklánc technológia egy elég új dolog. Mostanra azért már látszik, hogy jól működik, de még tele van gyerekbetegségekkel, (leginkább nem alkalmas másodpercenkét több száz vagy több ezer tranzakció lebonyolítására) és folyamatos fejlesztésre szorul.


Szóval először értsd meg, hogy mi ez az egész, honnan jött, hova tart, és ha úgy gondolod, hogy 10 év múlva ezt a technológiát (nem csak a bitcoint hanem az összes blokkláncra épülő új fejlesztést) milliárdnyian fogják használni, és használata a mindennapok része lesz, akkor érdemes befektetned, mert akkor fogod tudni tartani akkor is ha esik éppen 50%-ot.


Ha úgy gondolod, hogy az egész hülyeség, 10 év múlva a kutya se fog hallani róla és csak a hype hajtja felfelé az árakat, akkor meg ne fektess be.

2017. szept. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes és igényes választ :)!
2017. szept. 13. 16:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól mondod, hogy ha X éve vettél volna akkor most milliomos lennél. 1 éve ha 1 millióért vettél volna akkor is most tíz milliód lenne. Ha 2 hónapja akkor most 2 milliód.

Több évvel ezelőttihez képest pedig százszorosára ezerszeresére ment. Még milliárdos is lehetnél, ha akkor fektetsz bele.

A jövő? Én olvastam róla sok prognózist. Sokak szerint a tízszeresére felmegy még pár év alatt. eszerint érdemes még egymilliót berakni s lesz tíz milliód. Mások szerint a százszorosára megy fel, vagyis 100 milliód lesz pár év múlva. Sőt 110 millió, mert most ép tíz százalékot zuhant. Megint mások szerint a felére is le fog menni, s ott marad. vagyis ebben az esetben félmilliót buksz. Azt kell eldönteni, megéri e fél milliót kockáztatni tízmillió esélyéért?


Ellenben ha pár tíz ezret akarsz csak kockáztatni akkor szerintem ne bitcoint vegyél. Hacsak nem gondolod ugy hogy fél-5 millió is elég neked. ha nem elég akkor valami olyanba fektess amiben abszolút nem lát senki fantáziát. S akkor vagy elbukod, vagy igazi milliomos leszel, nem pedig rongyos 5 millióval jössz ki amiből még egy épkézláb házat se tudsz venni.

2017. szept. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Multi válasza:
Szerintem igazak lehetnek azok az előrejelzések, amik akár 500.000-res árfolyamot is prognosztizálnak, mert a Föld lakosságának egyre nagyobb része fogja használni és ez árfelhajtó hatású. Gátat csak az szabhat, ha a pénzkibocsátás jogát a bankok tűzzel-vassal-vérrel védeni fogják. Ezen kívül a már több, mint 2.000 altcoin is konkurrenciája a bitcoinnak. Van köztük néhány olyan is, amelyik sokkal gyosabban nő! Én is az általam legjobbnak tartott altcoinba tettem a pénzemet, amelyik stabilan, folyamatosan emelkedik! Nemcsak a dollárhoz, hanem bitcoinhoz képest is. Érdemes tehát szétnézned, mielőtt döntessz, hogy hova mennyi pénzt teszel.
2017. szept. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!