Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Töröltek az álláskeresők...

Töröltek az álláskeresők rendszeréből! Mi a teendő?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok! A középiskolát ott kellett hagynom családi okok miatt.

Dolgoztam egy pár helyen már. Közmunkán is ameddig be nem vezették, hogy 25 éven alattiak nem lehetnek közmunkások. Ezután tanfolyamon vettem részt amit el is végeztem, így már nem csak 8 alltalanosom lett. Nem tudtam elhelyezkedni a szakmában, a környéken nincs is erre lehetőség. A bejárás miatt. Ahol lett volna ott elhajtottak OKJ-s szakma miatt és gyakorlati idő hiányáért.

Így újabb tanfolyamra akartam menni, de 180 napot várni kell, vele.

Kaptam az FHT-t tanfolyam után. Egy évre kaptam.

Az ifjúság garancia programban való hatásviszgálatokra elmentem személyesen kellett beadni mindig a kérdőíveket.

Viszont a jelentkezésről el is felejtkeztem...

08.03.án kellett volna és ma kaptam a levelet, töröltek.

Gondolom ez azzal jár, hogy már nem kapok fht-t.

Újból csak jövőhonapban mehetek jelentkezni.

Amit, ahol és eddig ledolgoztam éveket az eltűnik törléskor?

Nem leszek megint jogosult fht-re?

Így hogy ez ma bekövetkezett, nem várnék a tanfolyamra a legtrébb munkákra is elmennék, de mindnél regisztrált munkakeresonek kell lennem. A támogatás miatt.

Igy gyakrolatilag kinyírtam magam?

A TB-met fogják még ettől fizetni? 0 ft jövedelemmel?



2017. szept. 15. 15:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Arról viszont ebben a levélben nem írnak, hogy az fht-t is elveszik. de gondolom ez ezzel is jár.
2017. szept. 15. 16:19
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha töröltek, TB-d sincs. Igen, gyakorlailag "kinyìrtad" magad. Hogy lehet elfelejteni egy fontos dolgot? Felìrni, emlèkeztőnek betenni, stb es nincs gond.
2017. szept. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egész egyszerűen úgy, hogy egy évre kaptam FH-t, azt tartottam szem előtt. Úgy hittem egy évig nem kell foglalkozni a munkanélküli hivatallal, csak ha mehetek újra szakmát tanulni. :S
2017. szept. 15. 16:57
 4/11 anonim ***** válasza:
Mennyél be és regisztráltasd magad újból,és jelenj meg amikor időpont van! Az fht-t pedig a BANXÁMALÁDRA kérd,különben ellopják/elcsalják,vagy ha nincsen akkor nyiss egy banxámlát! És arra kérd,a számlaszámot pontosan és lassan írd le!
2017. szept. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hol laksz, melyik helyen? Milyen OKJ szakmád van? És mit jelent az, hogy a bejárás miatt nem tudtál elhelyezkedni a szakmában: azt, hogy nincs pénzed utazgatni, vagy nem akarsz messzire járkálni/nem érnél haza? Tiszta erkölcsid van?
2017. szept. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szabolcs szatmár bereg megyében lakom! Nem lett volna pénzem kifizetni a bejárást. Mert az rendben van, hogy sok helyen álljak ennek a bizonyos százalékát, de az első hónapban nem tudnék ennyi pénzt kiadni. (32.000ft körüli pénzről van szó kb)

Tiszta erkölcsi? Még nem tartóztatak le és nem is volt rendőrségi ügyem!

2017. szept. 17. 12:43
 7/11 A kérdező kommentje:
Pék szakmám van! Kisvárdához közel (20km) lakom egy faluban.
2017. szept. 17. 12:44
 8/11 A kérdező kommentje:
De sokszor van olyan is, hogy a busz bejárás miatt nem tudnék bemenni dolgozni vagy éppen haza jönni. Vonat itt nincs. :/
2017. szept. 17. 12:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Jah.. hát ott nem sok minden van, valóban.


Bár én a helyedben megpróbálnám megbeszélni a bejárós helyeknél, hogy az első hónapra előlegezzék meg a bejáráshoz szükséges pénzt és fizetéskor annyival kevesebbet adjanak (vagy majd visszaadod a bérből rögtön ezt a pénzt amint kifizetik).

2017. szept. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Voltam be hétfőn!

Mindent megtudtam. Újabb egy évig nem kapok fht-t. Viszont azt mondtak ketten is, nem kell lemondanom, majd ők értesítik akik kell és még lehet kapok egy havit is...

Remelem nem szívom meg miattuk!

Hétfőtől ha minden igaz napi bejelentéses munkába fogok dolgozni!

2017. szept. 21. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!