Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a teendő ilyenkor? Részlete...

Mi a teendő ilyenkor? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Rendeltem valamit egy teljesen megbízhatónak tűnő weboldalról. Kaptam egy rendelést vissza igazoló emailt, amiben le van írva a fizetési mód, szállítási cím, szállítás módja, az összeg és a rendelés száma.


Azóta semmi. Írtam nekik kettő emailt is, egyikre sem válaszoltak. Írtam facebookon, ott sem válaszoltak. Semmi információm nincs a rendelésemről. A probléma az, hogy bankkártyás fizetést választottam. Szerencsére nem nagy összegről van szó, de azért nem szeretem ha átvernek...


Mi a teendő ilyenkor? Vissza kaphatom valahogy a pénzem? A weboldalról nem válaszolnak így másik utat kell választanom. Fogyasztóvédelemnél kell bejelentenem vagy a rendőrségen? Van egy olyan érzésem, hogy úgy sem fogom vissza kapni a pénzemet...



2017. aug. 11. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyan személyes tapasztalatom nincs a témában, de ebben az esetben fordulj szerintem a bankodhoz és rajtuk keresztül követeld vissza a pénzedet. Chargeback-nek hívják ezt a folyamatot, nézz utána.
2017. aug. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Miért nem lehet ilyenkor leírni az "egy weboldalt" ?!
2017. aug. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Megpróbálkozok a chargeback-el. Írtam a netbankban egy üzenetet, remélem hamar válaszolnak.


Minek írjam le a weboldal nevét? Mit számít az?

2017. aug. 11. 11:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert másnak már lehet volt vele tapasztalata ....
2017. aug. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Felhívtam az ÁFSZ-ben megadott telefonszámot és úgy néz ki, hogy sikerült megoldani. Valami rendszer hiba miatt "elakadt" a rendelésem, de már elméletileg küldik is. Kíváncsi vagyok megkapom-e. Szerintem nem lesz gond.

Azt mondjuk még most sem értem, hogy az emailemre miért nem válaszoltak...

2017. aug. 14. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!