Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 5M Forint tőkével, havi nettó...

5M Forint tőkével, havi nettó 400e Forintos keresettel mibe fektetnétek?

Figyelt kérdés
Célunk elsősorban lakás vevése, most albérletben vagyunk. Hogyan gazdálkodnátok a pénzzel, milyen hitelt vennétek fel esetleg lakáshoz? Érdemes inkább először valami másba fektetni és abból több pénzre szert tenni?

2017. okt. 9. 13:23
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
74%

Azért azt még megkérdezném, hogy a lakáshiteles esetedben az általad említett amortizáció, felújítás, stb. ingatlanhoz kapcsolódó költségek közül, előre 30 évre mennyit különítenél el a most felvetendő hitelből?


Vagy azt még mellé kéne számolni kiadásban a havi törlesztőnek és tartalékképzésnek az előtörlesztésre? Tehát a havi likvidet csökkentsék tovább és a más célra fordítandó összegeket csoportosítsák át egy saját fogyasztású ingatlan kapcsán? Vagy ez is a "majd megoldódik valahogy", ahogy a jelenleg be nem látható változók a teljes futamidő alatt.:-)

2017. okt. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

"a jelenleg be nem látható változók a teljes futamidő alatt"


Ausztriában a lakáskiadás 2-3%-ot hoz évente. Magyarországon az átlag 7-8%. Te meg 30+%-kal számolsz. Így nem sok értelme van tovább írogatni.

2017. okt. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
74%

Még többet is jelenthet/hozhat befektetésben egy ingatlan attól, ha nem kizárólag a kamatokat és a kiadási hozamokat vesszük alapul -ahogy láthatóan alternatívákat nem is tudsz felvázolni a lakáshitelen felül - , hanem kihasználjuk azt, hogy tehermentes ingatlan tulajdonosa vagyunk és befektetésként kezeljük azt.

( Amit ugye hitellel pl meg se tudnánk tenni)


Olvashatod pl. a hirdetésben is, alapból egy 3-12 milliós pályázatot is kínáltam mellé, aminek a fedezte lehetett volna az ingatlan, ha valaki az akkori pályázatok keretében megveszi 12 millióért. Ergo már első évben 25-100% hozamot realizálhatott volna ebből. Ehelyett, átgndolva azt, hogy ettől többet ér, ha nem fizetm vissza meglévő lakáshitelt, két ingatlan eladása árán, én realizáltam ezeket és vettem újabbat pl. szeptemberben, meg nyitottam egy új üzletet is, amivel a tavalyi árbevétel meg duplázódott a 3.-ik negyedévre, anélkül, hogy ezek az új beruházások aktiválódtak volna még benne és pl. jövő évi fejlesztés fedezetét is adják, amikre most kaptam pl. hitel ajánlatot is, tehermentes ingatlan fedezet bevonása mellett, az idei évre tervezett árbevétel 60-70%-os növekedésére és a foglalkoztatás fejlesztésére.


Emellett a hosszútávú 3-5 és 10 éves bérleti szerződések mentén, a hátralévő 20 éves futamidőből 10 évig így a törlesztőrészletek feletti bevételek folynak be csak a bérbeadásból az üzletek árbevételei mellett havonta.


Én, mint mondtam ezt befektetési céllal ajánlottam, ahogy a kérdező is kérdezte.

( "Hogyan gazdálkodnátok a pénzzel?Érdemes inkább először valami másba fektetni és abból több pénzre szert tenni?")

2017. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm Bak Norbertnek a válaszokat! Sajnálom, hogy a másik válaszadó nem értette meg, amiket írt.

Nekem is eszembe jutott már, hogy vidéki egyetemi városban lehetne esetleg lakást venni és azt kiadni (Pesten lakunk egyébként), köszönöm a megerősítést ebben!

2017. okt. 17. 15:28
 35/45 anonim ***** válasza:
Nyugi, megértettem, csak nem kajáltam be, hogy 2 milliós lakást havi 80-ért kiveszi valaki, meg hogy a szomszéd akit még nem is láttál mindent lebonyolít neked havi 1000 forintért még az adás-vételt is. Mert ha ezek nem teljesülnek akkor bukott az egész.
2017. okt. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
Kicsit eltúlzod. Ha 5 milliós lakást veszek és csak 60-ért adom ki, már akkor is tök jól járok...
2017. okt. 19. 10:44
 37/45 anonim ***** válasza:

Teljesen eltúlozza :-))


Nyugi, megértettem, csak nem kajáltam be, hogy 2 milliós lakást havi 80-ért kiveszi valaki, meg hogy a szomszéd akit még nem is láttál mindent lebonyolít neked havi 1000 forintért még az adás-vételt is.


Ebből egy mondatot sem írtam.


Adásvételit hogy bonyolítaná a szomszéd? :-))

Nem 2 millióról és 80-ról beszéltem, hanem 2,5 plusz felújítási ktg-ről alaphangon, ami belefér az 5 millióba hitel nélkül. 4-5 millió beruházás/ 60-80 ezer/hó ez teljesen reális is.


A 20 milliós beruházásánál 3 ingatlan esetén ez már havi 180-240.000 bevétel lenne, a 20 milliós lakáshitele helyett. :-))


Teljesen komolytalan, csak remélni merem, hogy nem hitel kihelyezésben/gazdasági tanácsadásban érdekelt :-)

2017. okt. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

"Ha 5 milliós lakást veszek és csak 60-ért adom ki, már akkor is tök jól járok..."


Utana meg feujitod, kifizetes az adasvetel koltsegeit, utazgatsz, kimaradnak honapok, fizeted kozbe a rezsit, utana ki akarja venni valaki akkor megint utazgatsz, adozol, fizetsz a kozjegyzonek a szerzodekoteskor vagy ha nem akkor kihagysz valamit a szerzodesbol, jo lesz az 7 millionak is. Lesz 10% profitod 7 milliora a havi 60 ezer adozas utan csak 7% profit es amortizaciot egyebet mar le se vontam.


Ha te Pesten fizetsz mondjuk 120-at alberletre akkor maris nem eri meg. 120-60 (adot le se vonom) tehat 60 ezret fizetsz havonta lakhatasra. 14 milliobol kijon egy 2 szobas panel, 9 millio hitel havi kamata 22,5 ezer forint. Harmada mint a 60 ezer. 37 ezer marad pluszban abbol kijon 2 lakastakarek az havi 12 ezer allami tamogatas. 37+12 ezer az majdnem 50 ezer pluszban a masik verziohoz kepest.

2017. okt. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

"Adásvételit hogy bonyolítaná a szomszéd? :-))"


Mivel te ott laksz ahol kiadod, nem is veszed eszre hogy tok mas lenne ha szaz kilometerekre laknal.

2017. okt. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
Amit kiadok az tőlem -ahol lakok- 120 kmre van. 3 éves bérleti szerződéssel nem közjegyzői nincs kieső hónap, stb. Évente járok le jó ha egyszer. Teljesen irreális számokat és a hiteledhez hasonlóan elméleti sikon mozogsz szerintem a valós gyakorlathoz képest...
2017. okt. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!