Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A nav-nál tudják, ha külföldön...

A nav-nál tudják, ha külföldön dolgozok?

Figyelt kérdés

Munkanélküliként mentem ki,és mikor vissza jöttem akkor is az lettem.

Izlandon voltam.



2017. okt. 9. 20:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Semmiféle hivatalos szervnél nem jártam. Csak kimentem,dolgoztam,jöttem.
2017. okt. 9. 20:57
 2/4 anonim ***** válasza:
akkor mégis honnan tudnk?
2017. okt. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Most már tudjuk. :P
2017. okt. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Honnan tudnák, ha sehova nem jelentetted?


Ha valaki külföldre megy dolgozni, 15 napon belül köteles lenne az OEP-nek ezt bejelenteni.


Ha ezt nem teszi, akkor előfordul, hogy az OEP közli az adatait az adóhatósággal, mivel a biztosítása rendezetlen, tehát automatikusan előírják neki a fizetendő egészségügyi szolgáltatási járulékot.

Abban az esetben, ha az OEP tudta volna, hogy külföldön vállaltál munkát, ez nem történne meg.


Sokan úgy jönnek haza, hogy több százezres felhalmozott járuléktartozás várja itthon, hasonló okból kiindulva, pedig a kettős adózást kizáró egyezmények miatt itthon többnyire nem kéne fizetniük a járulékot. De mivel nem tudta sem a NAV, sem az OEP, hogy külföldön biztosított, ezért... :)

2017. okt. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!