Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az ebay eladóknak ez hol éri meg?

Az ebay eladóknak ez hol éri meg?

Figyelt kérdés
Le vagyok néha döbbenve azon, hogy ebay-en milyen olcsó kis hülyeségeket lehet venni ingyenes házhoz szállítással. Az eddigi csúcs az volt, hogy 39 eurocentért(!) vettem egy kis bringalámpát, ami 120 forint. Ebbe az árba benne van a termék, a tartója, a gombelem, a küldemény háromrétegű csomagolása, a szivacsbélelés, a rakodás, a Hong-Kongi kompút, a Magyarországra szállítás, és a Magyar pósta házhoz szállítása... Ilyenkor csak a fejemet fogom, hogy hogy a frászkarikába történhet ilyesmi? Kinek éri ez meg? És miért létezik egyáltalán ez a rendszer? Persze, nekem rohadt jó, mert alig költök valamit, és szinte tálcán hozzák elém a kínai termékeket, de akkor is, ez nekik nem egy piszok nagy ráfizetés? Az egész ebay egy rohad nagy lifehack.

2017. okt. 18. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kínában nagy hangsúly van az exporton gazdasági szempontból, ezért a kormány (vezetés? hatalom?) támogatja azt és a postaköltség részükről ingyenes. Ezen felül az ország tömeggyártás-nagyhatalom, és minél több terméket gyártasz le és adod el jó áron, úgy fogja az lenyomni az alapanyag költségét. Az a pendrive amit itthon megveszel mondjuk 3-4000 forintért, Kínában fillérekért gyártják és nem darabra hanem kilóra árulják mert azt könnyebb kimérni, aztán majd a kiskereső ráteszi a saját hasznát amivel az árrés hatalmasra ugrik (+ nálunk jön rá a magas áfa is).


Ha te 120 forintért vetted a terméket, annak az elkészítési ára jó ha a felét elérte. Régen úgy tanították hogy egy sima fehér póló gyártási költsége 7 forint. Te mennyiért veszed? Több ezerszeres áron minimum, és itt jön a nyereség belőle.

2017. okt. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"39 eurocentért(!) vettem egy kis bringalámpát,"


Ne kicsiben gondolkodj. Abból a bringalámpából, ha rendel "csak" 20000 ember, az mindjárt 7800 euró bevétel. miközben az emberek keresnek napi 20 eurót a gyárban, a postaköltség szinte fillér, vagy ingyenes, mert az állam támogatja, innentől kezdve megéri.

2017. okt. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, és nem egy db-ot szállítanak egy furgonban direkt neked, hanem kétmilliót egy hajókonténerben. Úgy már megéri.
2017. okt. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!