Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy külföldön...

Hogy lehet az, hogy külföldön egy gyári munkás többet keres, mint itthon két diplomával rendelkező ember?

Figyelt kérdés

2017. okt. 19. 18:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Azért, hogy legyen miért hisztizned
2017. okt. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Estádio de Felchút ***** válasza:
51%
Ha nem tetszik, el lehet menni.
2017. okt. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Menj ki gyári munkásnak és légy boldog!
2017. okt. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Tipikus magyarok...
2017. okt. 19. 18:50
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Egyszer olvastam, hogy az USÁban simán lehet ápolónőként annyit keresni, hogy kizárólag vegetálni lehessen belőle. Nem tudom, mennyire igaz,de elég hihetően írták le. Akárhogyan is, bizonyos vagyok benne, hogy ez azért nem olyan egyszerű, mindenütt vannak szegények, akkor is, ha dolgoznak. Az pedig nem egzakt, hogy "külföld". Van olyan ország, ahol a fizetések sokkal alacsonyabbak, mint itt...


Amúgy egy közel minimálbéres gyári munkás annyit keres, mint én jópár éve programozóként Budapesten. Itt is változnak a dolgok s persze nem minden cég egyformán fizet.


De ha irigykedsz a külfödre, menj ki. Ma már lehet.

2017. okt. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Igazából kérdező te vagy a tipikus magyar, aki csak veri az asztalt, hogy másnak miért jobb, de közbe a kisujját se mozdítaná érte.
2017. okt. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
20%

Úgy lehet hogy a magyarok nem igénylik a jólétet.

A magyarnak csak munka kell, számára az mindennek az alfája és omegája.


Emellett a magyarokban benne van egy nagyon erős "kemény gyerek vagyok, kevésért is keményen dolgozom" mentalitás, a legtöbb magyar büszke arra hogy halálra dolgozza magát, aztán egy bútorvétel padlóra rakja a többséget.


+ hírből se ismeri a jogait, undorodik mindenféle munkavállalói jog gyakorlásától, ha valaki sztrájkot emleget, inkább lebeszéli róla a társát, vagy kiröhögi, esetleg beköpi a főnöknek.


A magyar speciális emberfajta : nincs igénye arra hogy jól működjenek a dolgok.


Hogy miért nincs az is egy érdekes kérdés, véleményem szerint azért mert ha jóléti rendszer lenne, nem tudna mi miatt panaszkodni a magyar, panasz nélkül meg élni se tud a magyar.

2017. okt. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%
Balázs, ezt a szintű elmebajt már tényleg kezeltetni kéne.. .:D
2017. okt. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
22%
Te pszichopata vagy kérdező :D
2017. okt. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
29%
el lehet menni vállalkozónak, alapíts egy céget, majd termeld ki a munkavállalóidnak az magyar átlagbér 3-4x-esét :D ha sikerül, akkor visszajöhetsz verni az asztalt :D
2017. okt. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!