Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi munkanélkülire számítsa...

Mennyi munkanélkülire számítsak, az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok,első munkahelyemen dolgozom még, 15 hónapja, első 8 hónapban csak 4 órába voltam bejelentve,utána 8-ba. Annyit tudok hogy egy év ledolgozott munka után egy havit kapunk,ami a fizetésünk x %-a. Viszont az én esetemben ez változó mert 8 hónpig 40 ezret kerestem papíron. utána 7 hónapig 120-at. Ilyenkor melyiket számítják vagy hogyan? és hány százalékát? Tudom nem sok összeg,de mivel költözni szeretnék,így jól jön az a kis pénz is.
2017. nov. 10. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Az elmúlt 3 évben kell legalább 360 ledolgozott nap, neked ez megvan. Minden 10 nap után jár egy napig az állaskeresési, de max 90 napig. Tehát neked a 15 hónap az kb 45 nap. Az összeg kiszámításánál pedig az almúlt 4 negyedév átlagát veszik alapul, ennek kapod a 60%--at, de max a minmálbér összegét.
2017. nov. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
bocsi,ehhez én buta vagyok,mi az hogy a 4 negyed év átlaga?
2017. nov. 10. 22:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyjából az elmúlt egy év átlaga. Pontosan nem tudom, honnan számolnak, így nem akarok hülyeséget mondani.
2017. nov. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És azt elfelejtettem, a bruttóddal számolj, nettóval sosem számolunk. Míg fizunál összesen 33,5%-ot vonnak, az álláskeresésiből csak 25%-ot.
2017. nov. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!