Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Itthon nagyobb munkakedvet...

Itthon nagyobb munkakedvet eredményezhetne alsóbb munkakörökben ha itt is hetente lenne fizetés?

Figyelt kérdés
2017. dec. 2. 11:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Nem valószínű. Aki egy életunt savanyújóska, az több pénzért is az lesz.
2017. dec. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem, sokkal rosszabb a pénzt hetente beosztani.
2017. dec. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Anno voltam egy ideig kozmunkas abban az időszakban, amikor ott hetente fizettek. Nagyon szar volt.
2017. dec. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Eleve hatalmas a cégek adminisztrációs költsége, így még nagyobb lenne, növekednének az árak, csökkennének a bérek, meg amúgy sincs semmi értelme.
2017. dec. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Miért eredményezne nagyobb munkakedvet hogy hetente kapsz kevés pénzt a havonta kevés pénz helyett?
2017. dec. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
15%

Azért, utolsó, mert akkor sosem lenne "hó vége".


Azt senki sem mondta, hogy több, vagy kevesebb lenne, nem is értem, miért ivatkozik egyikőtök erre, másikótok arra.

Nettó 100 ezer lenne heti 25 ezer.

Az biztos, hogy az adminisztrációs költség több lenne, az átutalásnak is díja van, stb.

Mondjuk nem voltam soha pénzügyes, nem tudom, hogy a bérszámfejtésen pár napja után közel egy hónapig ők mit csinálnak?

Nálunk 22-23. körül van bérzárás, addig kell leadni táppénzes papírt, bérlet-számlát, minden egyebet, abból van fizetés 3-5. körül.

De mivel foglalkozik az egész osztály a hónap fennmaradó részében?

Amúgy a számlákat nem egyszerre fizetnéd be, hanem egyik fizuból ezt, a másikból azt, és mindig maradna.

Aki postára jár, annak biztos sírna a szája, de

1. nem muszáj menni hetente, össze is lehet gyűjteni, és havonta egyszer odamenni

2. ki az a hülye, aki ma még jár postára?

10 éve nem voltam, internete már mindenkinek van, bankszámlája szinté, olcsó, gyors, visszakereshető.


A heti fizetést én túlzásnak tartom, de a 2 hetit kipróbálnám.

Magyarországon ma minden a "fizetésnap" körül forog, persze nyilván nem a gazdagabbakra gondolok.

De tessék megnézni, micsoda tömeg van a boltokban fizunap után.

Egy csomó mindenről észre lehet venni.

Az automatáknűál is sor áll olyankor.

Bemész a henteshez, mindenki nagy tételben vásárol olyankor.

A gyereknek kell ruha, cipő, mit hall? "Majd fizetéskor!"

Szülinap van, vagy évforduló? "Fizu után elmegyünk étterembe!"

Fizetéskor habzsi-dőzsi, utána meg spórolás, és várják a következő fizetést.


Nem dolgoztam még külföldön, de biztosan nem véletlen, hogy nálunk fejlettebb gazdaságokban meg tudják oldani a 2 hetenkénti bérfizetést, és az embereknek jó így.

2017. dec. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

"Azért, utolsó, mert akkor sosem lenne "hó vége"."

Akinek most van "hó vége" annak ugyanúgy lenne heti fizetés esetén is.


"Azt senki sem mondta, hogy több, vagy kevesebb lenne, nem is értem, miért hivatkozik egyikőtök erre, másikótok arra."

Ha nem érted, akkor olvasd el még egyszer a válaszokat, mert világosan kifejtette az egyik válaszoló.


"Az biztos, hogy az adminisztrációs költség több lenne, az átutalásnak is díja van, stb."

Akkor ezzel az előző állításod torpedózod meg...


"bérszámfejtésen pár napja után közel egy hónapig ők mit csinálnak?"

Egy cég pénzügye nem arról szól hogy hó végén kiosztják Józsi fizetését oszt jó napot van újabb 1 hónapig. Egy átlagos cégnek napi szinten van több milliós forgalma, amit szintén kezelni kell hogy Józsinak legyen miből odaadni a fizetését.


"Magyarországon ma minden a "fizetésnap" körül forog, persze nyilván nem a gazdagabbakra gondolok."

Azért az erős túlzás hogy gazdagnak kell lenned, elég egy átlagos szint is hozzá hogy maradjon megtakarításod.


A bevásárlás, automaták, és egyebek meg valamilyen szinten megtévesztőek.


Persze hogy hó elején megy mindenki bevásárolni. Igen "akkor van pénz", de azt is nézni kell hogy ilyenkor bespájzolnak sokan 2-3 hetekre is. Bérletet is a többség hó elején vesz Meg sokan (számomra érthetetlen okokból) azonnal leveszik az átutalt fizetésüket és készpénzben tartják, több ismerősöm csinálja ezt.


Attól hogy hónap elején vannak nagy kiadások az nem jelenti azt hogy az ember "elszórja" hó elején és onnantól éhezik. Csak szimplán vannak nagy kiadások amit érdemesebb egyben egyszerre letudni.


Én például megkapom a fizetést akkor rögtön leadom belőle az albérlet árát, rögtön megveszem a bérletet, rögtön csinálok egy nagy bevásárlást az olyan dolgokból amik amúgy is kelleni fognak, félreteszem a megtakarításnak szánt összeget. És onnantól tudom hogy maradt X összeg amivel gazdálkodhatok.

2017. dec. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%

Remek eddig úgy nézték az emberek hogy hó végén jön a koplalás, most pedig az lenne, hogy hétvégén, ezért mindenki utálná a hétvégéket...


De miért is növelné ez a munkamorált Balázska???

2017. dec. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
14%

a munkamorált lehet nem növelné, de beosztani könnyebb lenne.

nem toredóztam meg a saját állításaimat, megtehetném én is, hogy minden sorra külön reagálok, mert baromságok sorozata...de nem teszem.

eddig is utáltam ilyet, gyerekesnek tartom, de nem vagyunk egyformák.

a hónapot a héttel összevetni a legnagyobb ostobaság, de ha neked 7 napra annyi beosztani a pénzt, mint 30 napra, akkor szerintem a te készülékedben van a hiba.

2017. dec. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam, én anno kaptam így fizetést. Eleve csak bankszamlara utaltak, így úgy ha hozzá akartam jutni a pénzhez, az pénzbe került. Valami 40e körüli összeg volt a fizetésem, tehet havi 10e körül utaltak. Nekem nem kellett albérletet fizetnem, de ha kellett volna, akkor 3 hétig nem eszünk, hogy ugye össze tudjam spórolni a minimum 30e albérleti díjat.
2017. dec. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!