Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bitcoin befektetés! Hogyan,...

Bitcoin befektetés! Hogyan, hol, milyen formában?

Figyelt kérdés
A kripto valuták nagyon megindultak mostanában és szeretnék befektetni. A bitcoin mellett az Ethereum, a Litecoin és még sok más digitális pénz növekedésnek indult. A kérdésem az lenne, hogy ma Magyarországon hogyan, miként tudok ebbe befektetni? Konkrétan hogyan tudok kripto valutát vásárolni? Esetleg vannak valamilyen alapok, portfóliók, amibe már százalékosan van valamilyen kripto valuta? Hogy induljak el? Erről van valami velős és rövid leírás valahol?

2017. dec. 14. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Felmész a Coinbase.com-ra, és követed az instrukciókat. Ha segítség kell hozzá, akkor nem való neked.
2017. dec. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb összeg esetén rendelsz egy hardware walletet először, bitcoin trezor pl. Utána ha megérkezett regisztrálsz egy váltóra pl. kraken, beutalod a pénzt, veszel bitcoin, kiutalod a hardware walletra.
2017. dec. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

már elkéstél. korábban kellett volna befektetni ahhoz, hogy tapasztalj belőle valami pozitívat. én májusban vásároltam 250ezer Ft-ért bitcoint, jelenleg ez érne 2,5 milliót, de már adtam el belőle, meg jelenleg is adok el, kb. 100-150ezer Ft-nyit szeretnék rajta hagyni, mert már jelen pillanatban is elég kockázatos a dolog, ha véletlenül gáz van, azt még el merem bukni.


ennél már ez csak gázabb lesz. egyrészt ha továbbra is lesznek meredek emelkedések, egy idő után túlértékelt lesz, és fokozatosan emelkedni fog az eladás nehézsége, végül majd nem tudod eladni senkinek. ha pedig nem lesz kereslet, szépen zuhanni fog.

ez az egyik eshetőség.

a másik meg az, hogy elkezd stagnálni, és csak nagyon minimális mozgások miatt nem fogsz az egészből semmit profitálni.

2017. dec. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ettől tartottam én is sajnos... azért köszi az infót
2017. dec. 14. 21:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy tanács. Ne ész nélkül vágj bele mert nem lesz jó vége. Tanulmányozd a dolgokat és olvassál sokat utána.

Olyan ez mint amikor a partról nézi valaki a Balaton átúszást aminek mondjuk van egy nagy nyereménye és ő is azonnal akarja a nagy nyereményt és fejest ugrik de amikor eléri a mélyvizet akkor jön rá hogy nem tud úszni és elmerül.

Sok hónapnyi "tanulás" után már a semminél nagyobb biztonsággal kezdheted a befektetést. Önkontroll. Sok newbie vaktában ugrik bele az ismeretlenbe ráadásul akkor amikor már nagyot nőtt az árfolyam magyarán a csúcson akarnak beszállni és a sok régi kriptobróker meg csak röhög és amikor lelassul már a növekedés akkor elad és lefölözi a hasznot.

2017. dec. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ahogy ez egyik kedves előző válaszoló is írta per pill. stagnál a kriptopiac (a Bitcoin próbálja rendesen áttörni az 19000 dolláros határt a nyugati kriptotőzsdéken de eddig nem sikerült neki). Az elmúlt napokban a Ripple emelkedett sokat (állítólag az egyik multi cégnél lehet majd Ripple-el fizetni és ezért) de most már ez is megállt (én vártam hogy eléri az 1 dollárt de sajnos nem) bár amíg emelkedett addig többen nagyon sokat kerestek az Ripple-en.

Az előzőből kimaradt hogy bizony neked kell utánakeresned és utánaolvasnod a dolgoknak. Szétszórva sok információ megtalálható.

2017. dec. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Ma már nagyon sok kriptopénz létezik és mindegyikről nem egyszerű naprakész lenni. Érdemesebb csak a legfontosabbakra odafigyelni vagy esetleg a kisebb kriptopénzekbe nagyobb lehetőség van?
2017. dec. 16. 07:50
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Azt nem egyszerű eldönteni hogy Bitcoinba vagy más coinba kellene fektetni. Mert könnyen lehet hogy egy másik coin pár nap alatt emelkedik annyi százalékot mint a Bitcoin fog egész 2018-ban. Példa a gyors emelkedésre az elmúlt napokból a Ripple ami a héten megtriplázódott. De volt már példa olyanra is hogy egy hét alatt egy coin még ennél jóval több százalékkal emelkedett. Ezért szoktak az emberek többféle coinba is befektetni egyszerre.
2017. dec. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!