Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hibás termék elutasított...

Hibás termék elutasított reklamációja esetén hova fordulhatok?

Figyelt kérdés

Bt-ként vásároltam egy terméket egy másik cégtől, amivel szemben minőségi kifogásaim voltak. Ezt megreklamáltam, viszont ők elutasították a reklamációt.

Én nem szeretném ennyiben hagyni, mert a termék igen is hibás, még ha csak esztétikai probléma van vele.

Hova fordulhatok? Békéltető testület vagy mivel cégről van szó, bíróság?



2017. dec. 15. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Bíróság? Esztétikai probléma miatt? Na ne...


Amit tudsz tenni, hogy a fogyasztóvédelemnek bejelented és ők kivizsgálják.

Azért egy kicsit kíváncsi vagyok, milyen hibála van a terméknek? Meg személyesen vetted át vagy internetes rendelés volt?

Mert ha internetes, akkor elállhatsz az adásvételtől 14 napon belül.

2017. dec. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
A fogyasztóvédelem nem foglalkozik egyedi esetekkel, oda hiába fordulnál. Igen, békéltető testület vagy bíróság, de inkább bíróság.
2017. dec. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

14 napos elállás nem érvényes a jogi személyekre, pl cégekre.


békéltető, fogyasztóvédelem döntése nem kötelező érvényű, nem ér semmit.


Bíróság lehet, perelhetsz. Kérdés megéri e.

2017. dec. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Mivel cégek közötti tranzackóról beszélünk csak a bírósági eljárás működik, a fogyasztóvédelem magánszemélyek számára létrehozott intézmény.
2017. dec. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A terméket nem tudom visszaküldeni. Be van építve, szerelve. Kijöttek megnézni. Több százezer forintos tétel. És igenis zavar az esztétikai hibája, mert szem előtt van és nem akarom ezt nézni évekig.
2017. dec. 15. 18:06
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Akkor minek vetted át?
2017. dec. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!