Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkaviszony megszűnése után...

Munkaviszony megszűnése után is lehet kiadni munkáltatói igazolást a volt munkavállalónak?

Figyelt kérdés

Ha pl. 2017. dec. 31-én megszűnt a munkaviszony, akkor 2018. jan. 02-án tud kiállítani a munkáltató a volt munkavállalónak 2017. júl. 01-től 2017. dec. 31-ig munkáltatói igazolást?


Válaszaitokat előre is köszönöm!


Ui.: Ha törvényi hivatkozással is el tudnátok látni, azt is nagyon megköszönném!



2018. jan. 2. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, bármilyen igazolást kiállíthat bárki, ami a valóságnak megfelel.
2018. jan. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Minek?
2018. jan. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: köszönöm! esetleg azt tudod, hogy ezt a törvény előírja-e valahol?


2-es válaszoló. Azért, hogy igazolni tudjam, hogy ott dolgozott. Egyébként meg egy pályázathoz kell csatolni munkáltatói igazolást.

2018. jan. 2. 13:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Erre így konkrétan nincs jogszabály, a lényeg, hogy a valóságot tartalmazza az igazolás és ne legyen benne valótlan állítás.
2018. jan. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kis rózsaszín könyvben benne van, hogy ott dolgozott, azzal igazolod. Miután jelenleg nem dolgozik adott helyen, kizárt, hogy elfogadják bármilyen pályázathoz is a visszamenőleges munkáltatói igazolást.
2018. jan. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dec. 31-én (a munkaviszony megszűnésének napján) kérés nélkül is ki kellett volna adnia. Lusta vagyok megkeresni, MTK hatáskör.
2019. júl. 15. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!