Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postai (sárga) csekken fel...

Postai (sárga) csekken fel lehet adni 1 Forintot? Megkapja a címzett a közleményben szereplő szöveget? (Ez lenne csak a lényeg)

Figyelt kérdés
Természetesen bankkártyával fizetném, hogy ne kelljen kerekíteni.

2018. jan. 2. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

1.- sárga csekkek csak közművek, hivatalok, stb csekkjei lehetnek: egyszerű mezei lakos egy másik lakosnak csak rózsaszín csekken adhat fel pénzt - ennek díja viszont igen borsos: 0-10.000 ft-ig 715 ft-ba kerül.


2. 1 ft, mint készpénz, nem létezik, tehát nem lehet feladni - csak banki utalással lehet ilyent csinálni.

Emlékeim szerint bankkártyás fizetésnél is előbb kerekítenek, utána ütik be a fizetendő összeget.


Üzenetet sms-ben, telefonon, emailben, Messengeren, számtalan módon lehet küldeni - esetleg levél, képeslap, távirat, meg ilyen "lükeségek" :-)

2018. jan. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Talán 5 Ft a minimum, amit be lehet fizetni vele, illetve a nagyobb gyártók (EPDB, Hibridlevél) általában nem is állít elő 100 Ft-nál kisebb összegű csekket, mert az ügyfélnek (fogadónak) egy jóváírás 110-140 Ft-jába kerül.


Azt, hogy mit kap vissza az ügyfél (szerződő) az az OC kódoktól (output kód) függ, OC 2x esetén szkennelt képet kap a csekkről, OC 3x esetén adat (txt) fájlt.


OC21, OC22, OC24 esetén papír alapon meg kapod a csekk másolatát, így rajta lesz a közlemény mező. OC2x az drága.


OC 31 esetén a visszakapott rekord adatok között nincs közlemény mező, OC32 esetén a csatolt képfájlban (TIF) benne van.

2018. jan. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1-es vagyok és most már rájöttem, miért akart a kérdező 1 ft-ot befizetni és hogyan (meg arra is, hogy miért lettem lehúzva!! :D ) : ugyanis az Orbán féle Soros kampány elleni gyűjtésre akar nyilván befizetni a kérdező 1 ft-ot - ott láttam ilyen kitöltetlen sárga csekket, sőt a facén láttam is egy 1 ft-al megírt csekket.


Eltaláltam, kérdező? :-)

Sikerült befizetned? :-)

2018. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!