Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogosan irattak ki a munkaügyi...

Jogosan irattak ki a munkaügyiközpontbol mint álláskereső ha nem fogadtam el a felajánlott "Utcaseprő állásajánlatot" úgy hogy ráadásul semmilyen ellátásban nem részesültem? Ez nem diktatórikus?

Figyelt kérdés

2018. jan. 3. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Jogosnak jogos és diktatúrának sem tűnik.
2018. jan. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Sajnos ez van , anno én is 6 hónap szerződtem és egy átképzést pályáztam és meg is nyertem . Eközben egy cég részemre állásajánlatot tett a hivatalnak aki ajánlott levélben (?) értesített . A levél elkallódott és 4szer vissza került a központjukba , bő 3 hét eltelte után a cég és a hivatal feljelentett . Ekkor bontotta fel a levelet . A képzésből kizártak , hiába reklamáltam és érveltem , a korrekt előadóm azt mondta ez a cirkusz mire véget érne 2 év és ha nyerek csak vesztek utazással időt pénzt esetleg ügyvédet ...
2018. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
mégis milyen ellátásban kellene részesülnöd?
2018. jan. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jogosan, ugyanis:


"Ki kérheti álláskeresőkénti regisztrációját?

Álláskereső az az aktív korú (18-62 év) személy, aki munkanélkülivé vált és egyéb keresőtevékenységet sem folytat, munkát akar és képes is vállalni, s elhelyezkedése érdekében együttműködik a munkaügyi központ lakóhelye, tartózkodási helye szerinti illetékes kirendeltségével,..."

2018. jan. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Mi a gond, ha nem kaptál járadékot?

Gondolom tartós munkanélküli vagy, azokat szekálják jobban, mert jó pénz a kiközvetítésük mindenkinek.

2018. jan. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem, az álláskeresőként való nyilvántartás feltétele a hivatallal történő együttműködés.


Amúgy, ha ellátást kaptál volna, és úgy utasítanak el, akkor megérteném a felháborodásodat. Így viszont nem egészen értem, nyilvánvaló, hogy a hivatal nem fog neked soha értelmes munkát felajánlani, ergo teljesen felesleges álláskeresőnek lenned.

2018. jan. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

" munkát akar és képes is vállalni

- ezek szerint azt a következtetést vonták le, hogy nem akarsz munkát vállalni (lehet, ez már nem az első volt, amit visszautasítottál?)


"s elhelyezkedése érdekében együttműködik"

- nem kifejezetten együttműködő álláspont, ha valaki elutasítja a munkát (még akkor is, ha az elég gáz munka)

Meg aztán az együttműködés vonatkozik a jelentkezésekre is - lehet, ott is volt már, hogy nem jelentél meg...


Úgy vettem észre, van nekik egy "belső" nyilvántartásuk, amiben jelölik, hogy ki mennyire együttműködő. Semmi diktatúra nincs ebben.

Azért merem ezt ilyen bátran leírni, mert életem egy nehéz szakaszában egyedül maradtam a gyerekkel és bizony el kellett vállalnom a közmunkát is, hogy megéljünk a gyerekkel. És nem, nem azért lettem "utcaseprő", mert 8 általánosom van és buta vagyok, mint a kő :-) Csak csont egyedül neveltem a gyerekemet és nem vettek fel sehova.

2018. jan. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az a problémája a kérdezőnek, hogy 1 év regisztrált álláskereső után jogosult lenne az önkormányzatnál foglalkoztatást helyettesítő támogatásra, ami huszonezer ft környékén van - így viszont ezt elbukta.
2018. jan. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem tetszik akkor keress magadnak jobbat. Ülsz te is csak a seggeden, melengeted, aztán válogatsz itt, tetszik meg nem tetszik. Nem játszótér a munkaügyi központ, mindent ott is törvények szabályoznak, nem a két szép szemed.
2018. jan. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!