Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem lehet megélni saját lakás nélkül a fizetésből ha az ember egyszerű munkát végez, nem pedig mindenféle mérnök meg kutyámf**a?

Figyelt kérdés

Egy fiatal pályakezdőnek honnan a rákból legyen saját lakása?


A fizetés pedig a rezsire meg élelmiszerre elég, mármint az egyszerű munkák fizetései.


Mi ez a jelenség és miért nincs erről társadalmi vita?


2018. jan. 3. 18:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Én mérnökként írom:

Budapesten élek albérletben, és nincs jövőképem. Csak a munka éjjel nappal, de közben váratlan kiadások és a magas albérlet miatt alig tudok pénzt félretenni. Soha a büdös életben nem lesz egy szép kertes házam, autóm is csak hitelre. Ezért tanultam és dolgoztam ennyit. Akinek nincs saját lakása, az 20 évnyi elmaradással kezdi az életét. Egész életünkben azért gürcölünk, hogy elérjük azt, amivel más az életét kezdte. Még az önerőre is évekig kell gyűjteni (úgy, hogy az albérlet elvisz 100-150 ezret havonta!), hogy utána 20 évre eladósodhassak! Rettegek attól, nehogy valami bajom legyen, mert nem tudok elég pénzt félretenni magán ellátásra. Még a hajléktalanságtól is tartok, mert hónapról hónapra tudok csak élni. Ilyen egy viszonylag kezdő mérnök élete Budapesten, remélem lesz jobb is..

2018. máj. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
Egyébként tapasztalatból írom de hiába mész külföldre pénzt keresni egyedül nem fog sajnos menni. Én is ebben a hitben indultam ki Írországba dolgozni mondván Magyarországnál minden jobb lehet (igen eléggé lazadó voltam) hát el kell keserítselek itt sincs kolbaszból a kerítés. Sajnos én tanultam volna tovább de a körülményeim nem engedték. Amint kijöttem arcul csapott a rideg valóság ,hogy bizony gyári munkát fogsz kapni ( legtöbb esetben) és abból te mindent fizetsz csak bizony félre nem fogsz tenni. Tudtommal Írországban a 2. Legnagyobb a minimálbér de sajnos ez semmire sem elég. 1600 eurót kerestem akkoriban heti 6 nap melóval amiből csak 1000 euró ment egy kisebb putrira. Akkor az autó biztosítás 250 euró havonta és nem tankoltál nem fizettél rezsit és nem is ettél. Sajna itt is mint otthon és az egész világon ha egyedül élsz az szopás. Tudod mindig a kereslet határozza meg az árat. Ha kell lakás (márpedig lakni kell valahol) úgyis kifogja fizetni a barom a sok penzt csak legyen hol laknia. Ha autó kell (márpedig itt muszáj hisz olyan távok vannak) akkor a barom kenytelen lesz fizetni a biztosítást. De ha van egy párod aki persze nem a nyakadon él hanem tisztességesen dolgozik akkor már sokkal előrébb vagy. Én akkor kezdtem egyenesbe jönni mikor jött a család utánam és 4 kereset mellett már azért van mit felretenni . Viszont szeretek veszélyesen élni ezért a közeljövőben költözök haza hogy ismét "nyomorogjak".
2018. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Sosem értettem ezt az önsajnáltatást. Igenis meg lehet élni, sőt félre is lehet tenni, csak tudatosan kell építeni az életed, és nem leragadni. Ha nincs piacképes végzettséged, tanulj munka mellett.
2021. jún. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!