Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kockázatos dolog így eladni...

Kockázatos dolog így eladni egy lakást? Hogyan lehetne csökkenteni a kockázatot?

Figyelt kérdés

Kérdés, hogy milyen komolyabb kockázatok lehetnek ilyen megoldásban, hiszen annyi minden felmerülhet, változhat időközben, akár a most elég jó viszonyunk is megromolhat valami miatt, de ha nem, akkor is adódhatnak olyan változások, helyzetek, amire még előre gondolni is nehéz, nem hogy látni azt előre.

Ugyanakkor, amíg anyám él, az ő kis szobáját akkor biztosítani kellene neki ott, és nekem is rendkívül jól jönne a besegítés az ápolásba, még jobban is kellene jelenleg, mint az pénz, amit a lakásért kapok egy összegben és a részletekben fizetve. Jó esetben tehát nagyon jónak tűnő, kicsit öszvér megoldás ez, de hátha valakinek vannak hasonló estre vonatkozó tapasztalatai, infói, amik ismeretében, illetve előre esetleg jobban látók/ kombinálni képesek véleménye alapján több szempontból lehetne megfontolni a dolgot. Milyen bibik merülhetnek fel az idők folyamán, mire érdemes előre gondolni?



2018. jan. 4. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:

"Kérdés, hogy milyen komolyabb kockázatok lehetnek ilyen megoldásban"

Milyen megoldásban? Mert a lényeg lemaradt! Találgatni meg nincs kedvem!

2018. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem láttam ebben a leírásban, hogy konkrétan mi is a megoldás, amit kitaláltál.
2018. jan. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Ez valami regénynek a bevezetője?
2018. jan. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek, nem tudom, hogy maradt le az eleje, de most akkor utólag pótolom...


Arról van szó, hogy lenne egy vevő (egyben jó ismerős is) aki az én tulajdonomban lévő, de általam nem, csak idős, magatehetetlen beteg anyám által még lakott lakást meg szeretné venni. Nem egy összegben fizetné ki a teljes vételárat, hanem egy komolyabb induló összeget kifizetne, majd havi részletekben a többit néhány év alatt. Kicsit olyan öszvér megoldás lenne ez, vásárlási meg eltartási/ápolási elemek is vegyesen lennének benne, de igazán sem egyik, sem másik tisztán.

Amíg anyám él (lehet, hogy még évekig), és ápolásra szorul, addig ő a lakásba be is költözne már, és besegítene az ápolásba, mintegy a részletek kamatainak fizetése helyett, és a lakás csak akkor kerülne a nevére, amikor a teljes összeg ki lett fizetve már. Vannak persze kétségeim és aggodalmaim az ügy kapcsán, mert évek alatt elég sok változás történhet akár a viszonyunk alakulásában, akár jogszabályi téren, akár a közállapotok terén, ami kedvezőtlen, vagy akár patthelyzetet is hozhat. De lehet, hogy én magam nem is tudok minden lehetőségre gondolni, így jó lenne, ha kapnék véleményeket…

2018. jan. 5. 10:03
 5/5 anonim ***** válasza:

OK sejtettem, hogy valami ilyesmi lehet, de nem akartam találgatni.

Saját véleményem, nem voltam ilyen helyzetben, csak "tapasztaltam" hasomlót!

Én nem mennék bele pont azok miatt amit leírtál vagy csak valami eszméletlen lepapírozott módon, de az meg lehet a vevőnek nem fog tetszeni! Bizonytalan a relatív hosszú idő miatt. Sok benne a ha, amit nem tudsz kivédeni!

2018. jan. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!