Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nevelik bele az emberekb...

Miért nevelik bele az emberekbe hogy a szegénység valami csodálatos nemes dolog és milyen tisztességes csórónak lenni?

Figyelt kérdés

Én nem értek egyet ezzel, szerintem a szegénységben nincs semmi jó.

Mi a jó abban amikor azt se tudod hó végén egyáltalán marad e pénzed enni, amikor rettegsz a váratlan kiadásoktól...amikor nincs semmid...nem tudsz alapozni semmire...

Szerintem a gazdagságnak kéne a mintának lennie, a szép tágas ingatlanoknak, a finomságoknak, az anyagi gondtlanságnak.

A pénz nem old meg önmagában semmit, de szinte minden gondunkon tud valamennyit segíteni.


Tehát engem a tőkés életforma vonz és nem a szegénység.Tudom hogy Magyarországon automatikusan bűnözőnek nézik a gazdagokat, de egy normális világban igenis a jólét a mintha és nem az éhkopp.


Miért a szegénység a minta?


2017. dec. 18. 12:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Azért mert a szegény ember tovább lát a pénz után és rájön, hogy vannak valódi értékek. A gazdag emberek 99.9%-a nem tisztességes. Ez nem rossz indulat, hanem az igazság. Amióta van társadalom, a gazdag ember más vérén szívja meg magát és kellően gátlástalan ahhoz, hogy kihasználja a nála kevésbé tehetős embereket. Majd akkor lesz igazad, ha úgy lesznek gazdag emberek, hogy ha egyenlően fizetnek meg minden munkát. Természetesen ilyen nem lesz. Egyrészt mert az elképzelés is valótlan, másrészt sosem lesz a felsőbb rétegek érdekében, hogy ne legyenek rabszolgáik. Ékes példa az életben, mikor elmész dolgozni, mert ugye kell. A nagylelkű munkáltató meg foghegyről odavágja, hogy minimálbért "tud" ajánlani. Attól neki lesz S8, meg miegymás... Hallottál már ilyet igaz e? Bizony vannak emberek akik viszont gerinccel rendelkeznek. Ők azok akik sosem tudnák kiszívni a véred. Ők nem minimálbért ajánlanának. Ők lesznek a szegények. Na nekik nem az lesz a fontos, hogy vergődjenek a pénzükkel, hanem örülnek majd egymás mosolyának. Szóval te egy kicsit lelkileg szegény vagy, ha ezt nem érted meg. Ha már itt járunk, nem a szegénység a minta, hanem az erkölcs, meg a tartás. Hidd el, nem lesz minden megvehető. Viszont benned annál több lesz megvethető. Nyilván megéri majd, hisz ez a minta neked.
2017. dec. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%
Tudom Strohmann, meg azt is, hogy a Kunhalmi vonz LOL :D
2017. dec. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Első : kommunista vagy. szerinted minden gazdag ember bűnöző.


"Majd akkor lesz igazad, ha úgy lesznek gazdag emberek, hogy ha egyenlően fizetnek meg minden munkát. "

Ha így lenne akkor 0 motivációja lenne a tehetségesebb, nagyobb tudással rendelkező dolgozóknak... mi értelme annak hogy ugyanúgy van jutalmazva a komoly programozó mint a takarító?

Ez egy nagy agyleszívásba torkollna, a szocializmusban próbáltak hasonlót, eredménye a totális csőd lett.


A tőke nem bűn. Tőkésnek lenni sem bűn.

Tudod a szabad piacgazdaság azt jelenti hogy te is szabad mozoghatsz a társadalmi ránglétrán. Nem egyszerű a váltás, de megvan az esélyed rá.


Bűnözőnek tartod a tőkéseket, akik egyébként ellátnak munkával. Hidd el, a legnagyobb részük nem bűnöző.


Szerintem igenis a sikeres, gazdag embereknek kellene a mintának lenniük.

2017. dec. 18. 12:54
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem pedig a kérdezőnek van teljesen igaza, én is így látom, és erre is hajtok.


Az első válaszolóhoz pedig:

"Bizony vannak emberek akik viszont gerinccel rendelkeznek. Ők azok akik sosem tudnák kiszívni a véred. Ők nem minimálbért ajánlanának. Ők lesznek a szegények. Na nekik nem az lesz a fontos, hogy vergődjenek a pénzükkel, hanem örülnek majd egymás mosolyának. Szóval te egy kicsit lelkileg szegény vagy, ha ezt nem érted meg. Ha már itt járunk, nem a szegénység a minta, hanem az erkölcs, meg a tartás."


Ezen akkorát röhögtem mint az állat. A szegény emberek között van a legtöbb sz*rrágó, és irigy ember. Mivel nekik nincs semmijük, gondolok itt a pénzre, egyből irigykednek azokra akiknek van, és a "nekem nincs neki se legyen" elvet követik. Nem találkoztam még olyan szegénnyel, aki mindenféle előítélet nélkül azt mondta volna egy gazdag emberre, hogy jó neki és élvezze azt amije van. Eleve negatív a szegény emberek gondolkodás módja, amitől - pénztől függetlenül - undorodok.

2017. dec. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%

Na Bsalázs most teljesen jókat írsz.

Teljesen egyet értek veled ember.


Itthon aki gazdag az szégyelje magát de a szegénység az tök jó.

Tók jó,hogy eheted a sok moslékot a Tescóból tesco gazdaságos olcsó sz_rokat a lényeg jau ócsó.

Igaz a tápérték benne kb. semmi de ócsó oszt jó van,olaj műanyag iphone az összetevője.

Wall Street farkasában mondta jól a srác:

,,Mert pénzzel a legfinomabb ételeket ehetem meg,a legjobb p*uncikat kaphatom meg,legjobb ruhákat vehetem fel,a legjobb kocsiba ülhetek be".

Teljesen igaza van,pénz és egészség kell a többit megveszzük.

Ez az igazság.


,,Azért mert a szegény ember tovább lát a pénz után és rájön, hogy vannak valódi értékek."

Tipikus irigy magyaros hozzáállás,jah egy szegény tudja biztos tudja.

Kőbányai sör,kannás bor,idegbeteg családi élet,a gyereknek hasonló nyomorgó sors,sz_r képzés,nem tud tanulni.

Plusz síránkozni,rinyálni mind tud meg szídni a menedzsmentet.

Ezek az értékek első?

Gratulálok.

Mindenkit szídnak mindenki hibás csak ők nem,ők a jaj szegények.

Mindent más oldjon meg,Orbán,Angyalok,a bankok.

Mindenki g_ci csak ők nem ők az áldozatok.

De tenni egyik se tesz érte,éppen ledolgozza a kis 8 óráját közben szídják a főnököt aki enni ad neki.

Ezt gondold át.

Tudod mi a kollégáimmal tehetősek vagyunk és boldogok kiegyensúlyozottan élünk.

Tudom mi k.csögök vagyunk,hogy merünk céltudatosan élni,hogy nem elégszük a panellal,a kőbányaival,meg kell a prémium verda.

Elnézést,hogy merünk álmodni,most elásom magam,inkább nyomorogni kell egy panelba egy dagadék nővel akire talán két hetente ráfanyalodsz miközben egy szexi nőre gondolunk.


"A gazdag emberek 99.9%-a nem tisztességes. Ez nem rossz indulat, hanem az igazság."

Sztereotípia,mindenki hibás csak te nem.

Mit tettél a sikerért első?

Olvassgass Brian Tracytől könyveket,Hallagsd meg KevinTrudeau Te kívánságod a te parancsodat.

Ugyse fogod mert EGÓd akkora.


"Amióta van társadalom, a gazdag ember más vérén szívja meg magát és kellően gátlástalan ahhoz, hogy kihasználja a nála kevésbé tehetős embereket."

Akkor én meg a kollégáim szívtunk és flesseljük,hogy magas a fzetésünk.Jó tudni.


"Majd akkor lesz igazad, ha úgy lesznek gazdag emberek, hogy ha egyenlően fizetnek meg minden munkát."

A kis lóf.szt öcsém.

Pont te meg a sok semmirekellő nem csinálna semmit hanem támasztaná magát meg cigizni állandóan és kapná a pénzt a semmire.

Tudod mikor?

Pont miattatok halott a kommunizmus az ilyen semmirekellő gondolkodás végett.


"Természetesen ilyen nem lesz. Egyrészt mert az elképzelés is valótlan, másrészt sosem lesz a felsőbb rétegek érdekében, hogy ne legyenek rabszolgáik."

Én nem érzem magam rabszolgának,jah bocsi mi tanultunk tovább,kihajtottuk magunkat a dioplomáért,nyelvtudásért,tapasztalatért,hogy magas fizetésű melónk legyen.


"Ékes példa az életben, mikor elmész dolgozni, mert ugye kell. A nagylelkű munkáltató meg foghegyről odavágja, hogy minimálbért "tud" ajánlani. Attól neki lesz S8, meg miegymás... Hallottál már ilyet igaz e?"

Csak magadnak köszönheted első.

Mi a szakmád?Mit tanultál és tanulsz?

Mit teszel magadért,hogy jobb legyen?

Ez a baj veletek,hogy elvárod a semmilyen tudásodra a fél milla feletti fizetést.Hát nem,majd ha teszel érte meg fognak fizetni csak ehhez TANULNI is kellene.

A cég nem jótékonysági intézmény igen megveszi az S8-ast mi közöd hozzá?

Tanulj legyen piacképes szakmád hajtsd teperj és neked is lesz.

Ha ennyire könnyű akkor lássuk csinálj egy céget,és annyit adsz a munkatársaknak amennyit akarsz.

Engem is felvehetsz nettó 2misi a bérigényem plusz céges autó.

Mikor szerződünk?


"Bizony vannak emberek akik viszont gerinccel rendelkeznek. Ők azok akik sosem tudnák kiszívni a véred. Ők nem minimálbért ajánlanának. Ők lesznek a szegények. Na nekik nem az lesz a fontos, hogy vergődjenek a pénzükkel, hanem örülnek majd egymás mosolyának. Szóval te egy kicsit lelkileg szegény vagy, ha ezt nem érted meg. Ha már itt járunk, nem a szegénység a minta, hanem az erkölcs, meg a tartás. Hidd el, nem lesz minden megvehető. Viszont benned annál több lesz megvethető. Nyilván megéri majd, hisz ez a minta neked."


Tipikus megint olvasd el amiket írtam.

Mondom csinálj egy céget lássuk meddig leszel talpon,megyek hozzád fejlesztőnek nettó 2misit kérek.

De mindig jobb angus bélszínt enni,meg tiptop nőkkel szexelni,meg egészségesen boldognak kisportolnak lenni, mint sietni haza a műszakból a panelba ahol vár egy elhízott asszony, talán szexeltek két hetente amikor éppen nem a küszöböt rágjátok és talán lesz egy 20-n éves tragacsotok ami hullik szét.

Köszi leszek akkor gátlástalan bunkó gazdag.

2017. dec. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%

Mert másképp összeomlana a világ :)


Ez valahol régen a Bibliával, tízparancsolattal kezdődött - gondolom már akkor is vissza akarták tartani az embereket attól, hogy TITOKBAN kinyírják egymást... Ma meg belegondolva óriási káosz lenne mindenféle lelkiismeret nélkül!


És vicces, mert csak az 1700-as években jelentek meg a kalózok (mint az első emberek akik nem féltek az ördögtől - Feketeszakáll zászlajában is az ördöggel koccintó kép van).


Szerintem van az embernek SZABAD AKARATA, VÁLASZTÁSA, csak rajta múlik, így utálom azokat akik nyavalyognak - megvan a lehetőség arra, hogy kispénzérrt elmenj dolgozni, vagy csövezz az utcán, tanulj és jó fizetésért dolgozz, vagy felhúzd a nagymama harisnyáját és elmenj bankot rabolni...


Én személy szerint egyiket sem ítélem el, mert az ő választása, és van egyensúly, igazságos - a csöves is megfagyhat az utcán, és a bankrablót is lelőhetik...


27/F

2017. dec. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%
4-es voltam, és az 5ösnek ment 1millió zöld kéz :D
2017. dec. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
30%

fogjad már fel hogy valaki csak úgy lehet gazdag hogy másnak krt termel mert ha avagyon nem egyenlően osztlik el akkor az áétlagnál úgy lesz valaki gazdagabb ha másokat az étlagnáls zegény ebbé tessz egy ilyen ember szerinted nem gonossz?


és igen kommunista vagyok. sőt anácizmus is sokkal jobb volt mint a kapitalizmus. már csak azért is mert ebben a szärfaszú rendszerben nem az igazság az emberek értékmérője hanem a sjaát érdekeik --> nézzük meddig áll ez a komment és meddig lehet a diktatórikus kapitalista rendszerben saját véleményt nyilvánítani. ha lesz szabad időm föltolok az oldalra 10.000 botot és az én IGAZSÁGAI mat fogják hangoztatni.. majd akkor nyomassátok a propagandát. mert énis.

2017. dec. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
10%
sthrolmann a neved alapján zsidó vagy, csak nem azért pártolod a kapitalizmust?
2017. dec. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%
1-8-9, mekkora egy szerencsétlen proli tetű :D
2017. dec. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!