Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ilyen drága a használt...

Miért ilyen drága a használt piac?

Figyelt kérdés

Jófogáson nézegettem ezt-azt és meglepődve tapasztaltam, hogy a használt termékek ára alig van az újonnan vásárolható termékek alatt. Sőt olyat is láttam, hogy a használt telefon drágább volt, mint a bolti új!!!!


Ez most komoly, hogy nem néz utána az eladó? Vagy mégis mit vár? Nem értem.


2018. jan. 8. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
15%

most milyen választ vársz erre? aki el akarja adni, az utánanéz, és az alapján árazza be a cuccát. aki meg csak árulni szeretné, az olyan árat ad, amilyet akar, ő baja, ha nem fogja elvinni senki. én szerintem ez nem annyira általános.


sok esetben inkább a vásárlásókkal van baj. valaki mondjuk feltesz egy egyszer használt dolgot, nem vált be neki stb.

új árából mondjuk levesz 5-10%-ot.

ilyenkor a vásárló el kezd azon gondolkozni, hogy minek vegyem meg, ha kicsivel drágábbért bontatlan, újat is kapok.

a vásárlók ilyen helyeken olcsó dolgok után kutatnak, de természetesen az egyszer használt, szinte vadiúj cucc is féláron kéne nekik, mert hát használt...

2018. jan. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16%

A Jófogáson nem ismerem a díjazást, de a Vaterán és sok más helyen, akár piacon, azért drágák a holmik, mert sok a háttérköltség (pl. bérleti díj, jutalék, listázási díj, stb).

Mondok egy példát: volt egy vállalkozó, rendszeresen árult mindenféle olcsó, hasznos dolgokat X helyen (egy Művelődési központban) Aztán el-el maradozott, nem nagyon lehetett látni. Amikor egyszer előkerült, megkérdeztem tőle, mi az oka, hogy mostanában nem jön. Elmondta, hogy 4 órára (!) 40 ezer ft a bérleti díj - egyszerűen nem tudja kitermelni olcsó dolgokból.


A Jófogáson meg van, aki nyilván arra játszik, hátha megveszi a "balek" ennyiért is.

Amúgy ezzel nem az eladókat védem, még mielőtt valaki ezt a téves következtetést vonná le, de sajnos ez van.

A múltkor bementem egy használt ruha kereskedésbe (kilós) és elszörnyedve láttam, hogy egy póló - nem márkás - majdnem annyiba került volna, mintha újonnan veszem meg. Pont ilyen furcsán néztem én is, hogy ki a búbánat akar ennyiért venni, amikor ezért kaphatok újat is. De itt azért más a helyzet, mert itt vállalkozó az illető: magasak az adóterhek, a bérleti díj, emelkedett a minimálbér (s vele együtt a vállalkozó terhei).

2018. jan. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
15%

A megemelt minimálbérrel a saját zsebébe pakolja a pénz.


Vállalkozóként én sem emelnék fizetést, mert csak.

Járulékokat kellene csökkenteni.

Nem a hal áfáját...

2018. jan. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
31%
sok a roma nepper ezért
2018. jan. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!