Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákhitel visszafizetés...

Diákhitel visszafizetés külföld után?

Figyelt kérdés
Angliában élek és van pár ismerősöm akik itt kint tanulnak a felsőoktatásban. Elég szép összeget kaptak diákhitel gyanánt az ő elmondásuk alapján. Ráadásul még nem kell visszafizetniük, csak bizonyos kereset felett. Viszont ők majd suli után haza akarnak költözni Magyarországra és azt mondják, hogy így már biztos nem kell visszafizetniük azt az összeget. Igaz ez? Én nem igazán tartom valószínűnek, de lehet tévedek.
2018. jan. 14. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyire ne nézd hülyének azért a hitelintézeteket, garantáltan be fogják hajtani.
2018. jan. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
amennyire tudom, ha nem keresel x összeg felett, nem kell visszafizetni. ez az x angol viszonylatban nem túl magas fizetés, viszont ha valaki hazaköltözik, akkor a magyar bérek mellett esélyes, hogy nem üti meg ezt a szintet.
2018. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg bárki felvehet x összegű diákhitelt és elköltözik akkor sose kell visszafizetni? Ez azèrt nagyon kemény.
2018. jan. 15. 00:29
 4/4 anonim ***** válasza:
most egyébként utánanéztem, forintba átszámolva 325k/hó ez a határ, ami ma már Magyarországon sem egy igazán kiugró fizetés.
2018. jan. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!