Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ahhoz, hogy én pénzért készíts...

Ahhoz, hogy én pénzért készítsek fényképeket/videókat megrendelőknek, kell saját vállalkozás vagy hasonló?

Figyelt kérdés
Érdekel nagyon a téma, a jövőben kicsiben szeretnék ilyesmit csinálni, ha megvettem egy komolyabb gépet, de nem tudom, hogy ehhez szükség van-e valami egyéb intézkedésre, illetve ha igen, ahhoz minimum 18-nak kell lenni, nem? Van egy ismerősöm, akivel nem vagyok beszélő viszonyban, ezért nem kérdeztem meg tőle, de ő sem volt 18, amikor kezdte, talán 17. Szóval esetleg amit tudtok erről, leírnátok nekem?

2018. jan. 15. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
18 év alatt havi jövedelem 50000 ft alatt jelentés nélkül. Amúgy kiváltod az egyéni válalkozóit 18 fölött és katában adózol.De valszeg az ismerősöd is feketén csinálja.Amúgy attól h van egy jó géped még nem vagy fényképész. Ernyő világitás stb. Inkább menny suliba
2018. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem szakmai vélemény miatt tettem fel a kérdésem, nem kell beleszólni ilyesmibe, ha nem az volt a kérdés.
2018. jan. 16. 01:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Segítek, mit kellett volna írnod válaszod helyett: Köszönöm szépen az információkat.

Az, hogy a véleményét is közölte, az egy dolog, megfogadni nem kell, faragatlannak lenni meg pláne nem.

Egyébként a 21/2010. (V. 14.) NFGM rendelet szerint a "Fénykép- és videófelvételek készítése kidolgozása és fotótermékek értékesítése" tevékenység végzése szakképesítéshez kötött, jelenleg ez a kettő van:

Fotográfus és fotótermék-kereskedő OKJ száma: 54 810 01

Művészeti és médiafotográfus OKJ száma: 54 211 10

Mindkettő bemeneti feltétele érettségi.

2018. jan. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Második: köszönöm az értelmes választ.:)
2018. jan. 16. 13:24
 5/6 anonim válasza:
egyetemen tanulok mozgóképet akkor ezzel a végzettséggel is lehet nem?:D
2018. márc. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi nem érthető abban, amit írtam? :)

A rendelet egyébként naponta változhat, de a neten mindig az aznap érvényes változat megtalálható.

Az egyetem általában nem ad szakképesítést, szakképzettséget ad. A kettő nem ugyanaz. Például a szakképesítés az a villanyszerelő és a technikus, és egy csoomó képzésnél emiatt villamosmérnök nem jelentkezhet. Azonban a hírek szerint ezen szakmámban most korrigálták ezt, lehet, hogy fényképészetben is korrigálják.

2018. márc. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!