Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagyjából mekkora összeget...

Nagyjából mekkora összeget kér el ezért egy ügyvéd?

Figyelt kérdés

Próbálom nagyon rövidre fogni: Jelenleg 20 éves vagyok, orvosi egyetemre járok. (igen, vizsgaidőszakban így vezetem le a feszkót).

Amikor gimnáziumba kerültem, 9. osztályban november körül egyszer az osztályfőnököm kiküldött osztályfőnöki óráról, hogy beszéljen rólam a többiekkel. Állítólag minden megalázó dolgot kérdezgetett az osztálytársaimtól. Aznap megállított a folyosón és elkezdett zaklatni, hogy miért vagyok ilyen fura fiú, inkább hasonlítok egy lány viselkedésére és hogy mondjam el neki, hogy a saját nememhez vonzódom-e? Mert ha ilyen van az osztályában, akkor neki arról tudnia kell. Na nekem sem kellett több, felkaptam a vizet, otthagytam, hívtam anyát, apát, rögtön rohantam az iskolába számonkérni azt a barmot, hogy miért sérteget ilyenekkel? Erre meg majdnem letagadta az egészet. Azt mondta, hogy ő szerinte engemet nem bántott meg semmivel. Nem bírtam magammal, már az idegességtől elcsukló hanggal és a szégyentől égve elmondtam mégegyszer az egészet, aztán bocsánatot kért tőlem a volt osztályfőnököm.

Telt az idő, még hónapokkal utána is mekérdezte, hogy haragszom-e rá? És mondta, hogy nem hiszi el, ha azt mondom, hogy nem.

4 év alatt minden órán az volt, hogy beégetett az osztály előtt és állandóan csak megalázott. Nagyon utáltam azt az embert. mindig kivételezett néhány protekcióssal, akinek a szülei orvosigazgatók, ügyvédek meg ilyen-olyan igazgatók.

Általános iskola 4. osztályában jöttem rá, hogy orvos leszek. Azóta én mindig próbálom kihozni magamból a lehető legjobb teljesítményt, de ez az ember gimnáziumban 12. osztályig soha nem adott ötöst, minden dolgozatom úgy volt, hogy 1-2 pontom hiányzott az ötöshöz, ilyeneket mondott, hogy nem a lényeget írom le, meg nem szakszerű, meg bla...

Aztán 12. osztályban dícséretes ötös lettem történelemből, amikor szinte csak az érettségi tételekből írtunk. Ebből nekem az jön le, hogy megtanultam alaposan őket.

Eljött az érettségi. A sok ötös után bíztam magamban, hogy menni fog. Megírtam őket, teljesen boldogan mentem haza, mondtam mindenkinek, hogy szerintem 90 % lesz a történelem. Viszont megtekintéskor gombóc lett a torkomban, amikor megláttam, hogy 50 % a töri. Az minden jó volt, ahol x.elni, karikázni vagy betűt írni, aláhúzni kellet, mert azt nem tudta ez a nyomorult lepontozni, mert megoldókulcs van hozzá. A két esszére alig kaptam pontot. Ilyenekért vont le, hogy rossz külalak, helytelen írás, tárgyi tévedés, a forráshasználara 0 pontot kaptam. Hozzáteszem, hogy érettségi előtt 1 héttel írtunk 2 rövid esszét, nagyjából ezzel letudta.

Nagy nehezen lenyeltem, hogy ennyi, az összes tárgyból ötös az érettségim, csak a töténelem lett hármas.

Első helyen orvosi egyetem volt, másodikon gyógyszerész (soha meg sem fordult a fejemben, hogy gyógyszerész legyek, csak a család akarta, hogy jelentkezzek oda is, nem volt tőlük maradás.)

Nagy csalódottságomra sajnos 1 pont miatt nem vettek fel orvosi egyetemre, csak gyógyszerésztudományi karra.

A családom megmondta, hogy nem támogat tovább, ha nem kezdem el a gyógyszerészetit, muszáj volt elkezdenem. Komolyan mondom, hogy szerettem a szakot, de egyszerűen nem éreztem magamban azt, hogy szívesen csinálom. Csak úgy csináltam, eljártam gyakorlatokra, néha előadásra, félig-meddig felkészültem a zárthelyikre, a vizsgákra. Aztán elmentem érettségizni újra kémiából, hogy legyen több pontom, és felvettek ÁOK-ra. Ezt már sokkal lelkesebben csinálom és jó az átlagom, már csak egy vizsgám van hátra január 25-én és kész a félévem. Úgy érzem, hogy végre valóra vált az álmom és tiszta szívemből csinálom. :)

Nos ezzel már valószínűleg elkéstem és nem is fogok elérni semmit, de azt szeretném, hogy megtudja mindenki, hogy milyen ember is valójában a volt osztályfőnököm. Mivel már "személyi kultusza" van abban a gimnáziumban. Mindenkivel elhiteti, hogy ő milyen jóságos, tapasztalt, igazságos, stb. De ez nagyon sok diák és szülő szerint nem igaz, csak álarcot hord.

Arra gondoltam, hogy felkeresek egy ügyvédet és megkérem, hogy intézkedjen ezügyben. Arra gondoltam, hogy írjon az iskola vezetésének, és a helyi pedagógiai szakszolgálatnak, talán még az Ombudsman-nak is.

A kérdésem az volna felétek, hogy mondanátok-e egy körülbelüli összeget, amit ezért elkér tőlem egy ügyvéd?


2018. jan. 16. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

"Arra gondoltam, hogy felkeresek egy ügyvédet és megkérem, hogy intézkedjen ezügyben. Arra gondoltam, hogy írjon az iskola vezetésének, és a helyi pedagógiai szakszolgálatnak, talán még az Ombudsman-nak is."


És mégis mit csinálna az ügyvéd? Mi legyen a levélben?

"aztán bocsánatot kért tőlem a volt osztályfőnököm. "


Úgy érzed, leégetett, "szivatott", de ez nem elég arra, hogy az ügyvéd jogilag bármit is tegyen - ráadásul az osztályfőnököd is bocsánatot kért.

Szóval lehet, hogy találsz egy ügyvédet, aki majd "jól

levesz" , talán még egy levelet is ír - és a dolognak nem lesz semmi következménye.


Elhiszem, hogy rossz emlékként él benned ez az egész, de nagy valószínűséggel nem bizonyítható semmi.

Kicsit bosszúállás - szagúnak tűnik nekem ez az egész...


Mivel számomra nem derült ki, hogy mit is szeretnél, mit csináljon az ügyvéd, ezért nem igazán tudok mondani összeget, de hogy lásd, nem csak "kötözködök", íme egy ügyvédi oldal tarifával:


[link]

2018. jan. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jól látod, bosszút fogok állni, mivel tönkretette az életemet. Miatta nem vettek fel elsőre orvosira és miatta vesztem össze az egész családommal. A családomnak soha nem fogom elfejeljetni, hogy szűműztek a GYTK-ra, miközben tudták, hogy mennyire nem szeretném és orvos leszek, nem gyógyszerész.

Azt szeretném, hogy kérje meg az iskolát, szakszolgálatot, hogy vizsgálják meg az esetet, mert az érettségik eléggé "protekció-fókuszáltan" lettek kijavítva. A városi protekos majmoknak a semmire ráírta a 70-80 %-ot, nekem meg 50 %, mert 4 évig utált engem. Én úgy gondolom, hogy egy pedagógus feladata elsősorban az, hogy a diákja tanulmányi előremenetelét szolgálja és nem az, hogy folyton megalázza.

2018. jan. 16. 23:48
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és nem vettem kötekedésnek, köszönöm, hogy szántál időt arra, hogy elolvastad a történetemet és válaszoltam, valamint a linket is köszönöm.
2018. jan. 16. 23:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Soha nem fogja beismerni.

Nekem egy volt haverom szívatta meg a volt főnökét, csak úgy, hogy elment arra a helyre, ahova a nő járt bulizni. A csaj már berúgott, a fiú felszedte, és hazavitte.

Aztán készültek képek, amit elküldött a volt munkahelyére, meg elküldte a férjének is.


Mivel valami Marketinges cég volt hamar kirakták, plusz el is vált.

Bosszú volt a javából.


Na valami hasonlót.


Ügyvéd sajna ezzel nem tud mit kezdeni.

2018. jan. 17. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

20 éves vagy.

Orvosi egyetemre jársz.

Elméletileg értelmes ember vagy, vagy leszel a végére.


Mégis, a helyesírásod szörnyű (hogy tanulod meg a latint, ha magyarul sem megy?), és azt gondolod, hogy ilyen pitiáner (mert mondjuk ki, ez egy pitiáner baromság) "ügy" majd egy ügyvédet is érdekelni fog. A tanár egy nulla ember, egy szar. Te pedig egy hisztis kis pöts vagy. El lehetett volna menni másik suliba, nem tűrni. Lehetett volna tovább vinni még AKKOR az ügyet. Most már mit szeretnél? Felbátorodtál a #metoo-n? :D

2018. jan. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A latint még a GYTK-n végeztem el, majd az ÁOK-ra kerülve kreditelfogadási kérelmet adtam be, így nem jártam be, mivel már teljesítettem a tárgyat. Minden héten volt szódolgozat, minden egyes szódolgozat maxpontos lett. A latin kétféléves tárgy. Mindkét félévben 2 zárthelyit írtunk. Az első félév első zh eredménye 100 %, a második 98% így 5-ös fokozatot kaptam. A második félév első zh-ja 99 %, a második 96 %, akkor is ötöst kaptam.

Nem fellengzésből írom, de nem okozott problémát a latin, ahogy gimnáziumban és érettségin a magyar nyelv sem.

Lehet, hogy vannak helyesírási hibáin, de akkor néznétek meg egyes volt osztálytársaim írásait, akinek egy 3 oldalas fogalmazásban 47 hiba van.

2018. jan. 17. 09:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy azzal a módszerrel, ahogy bosszút szeretnél állni nem lehet.


Akkor lehetett volna reklamálni, amikor a dolgok történtek (pl az 50%-os törinél megmutatni felsőbb fórumnak).


Másképp persze lehet besszút állni (bekenheted szarral pl a tanár házát), de erősen kérdéses, hogy érdemes-e. (Mégha azért tennéd, hogy a tanár ne tehesse ezt másokkal, akkor megérteném, de te csak le akarod vezetni a feszkót.)


Ügyvédet lehet, hogy találnál aki jó pénzért levélben megfenyegeti, de értelme nem lenne.


Én azt mondom engedd el a rossz emlékeket, most már sínen van az életed.

2018. jan. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az eszedbe jutott már, hogy simán ujrairod a töri érettségit és jövőre atmesz az orvosira?


Amúgy miért nem akkor reklamaltal? Bár kétlem, hogy az 50% egy tanaron mulhatna. 2-3 pont talán, több aligha....

2018. jan. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!