Csak a gyári munka?

Figyelt kérdés

Elég szerencsétlen helyzetben vagyok...

Nem önsajnáltatás, hanem tényleg szerencsétlen a helyzet (értsd: nem szerencsés - nem pedig béna).

Sajna egy tipikus érettségizett tucatember vagyok, akinek nincs szakmája. Nem vagyok műszaki beállítottságú, így nem értek az autókhoz, motorokhoz; a számítógépekhez egy kicsit igen, de annyira nem, hogy pénzzé tudjam tenni a "tudásomat". Gyárban melóztam egy keveset, de olyan agresszív, agyatlan emberek vannak azon a helyen, hogy viszonylag hamar lepattantam onnan.

Jó lenne már különköltöznöm, és ennek gondolatára mindig, az ugrott be, hogy keresnem kell egy gyárat valahol az országban, és elmegyek, de a testvérem is gyári munkás, tőle is hallom, hogy milyen idióták a munkatársai és a vezetőség. Olyanok, mint az én előző munkahelyemen. Itt is mindig csak rosszat írnak gyárakról, amit meg is tudok érteni.

Csak az a baj, hogy ha valamiben jó is lennék, lehetetlen kilépni ebből a semmilyen szituációból. Ismerősöktől is hallottam, hogy gyári melósok voltak, aztán továbbmentek, most pl Pesten valami rádiónál dolgozik... Csak nekem még ismeretségem sincs, hogy bekerüljek egy normális helyre. Ha írok ide vagy oda, nem is méltatnak válaszra, akár tanfolyamra, akár munkahelyre jelentkezem.


Könnyű mondani, hogy ,,találd fel magad", meg ilyenek. Hogyan találja fel magát valaki, ha egyszerűen esélyt se ad senki a világon?


Miben más, ha mondjuk valakinek egy rokona jelentkezik egy állásra, aki se**hülye, de megtanítják, amit csinálnia kell, mint az, hogy ismeretlenként vesznek fel engem és én még fel is tudok fogni valamit? Tényleg nem értem az emberek logikáját...


És egyáltalán hogy várják el, hogy tapasztalatom legyen egy munkakörben, ha nem vesznek fel, mert nincs tapasztalatom? Így tényleg nem lesz... xD


2018. jan. 26. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
A válasz röviden: Nem, nem csak gyári munka. Helyi adottságok szerint raktári, irodai, bolti stb munkahelyek is vannak. A te esetedben én azonban inkább tanulnék valamit...
2018. jan. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Nyelvtudással mehetsz SSC-khez, ahol idővel továbbképeznek (pl. IBM) vagy irány külföld és lesz kezdőtőkéd továbbtanuláshoz vagy tanfolyamokhoz.
2018. jan. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már kb 15 alkalommal voltam a munkaügyin és a bunkó alkalmazottak mindig vagy leráztak valamivel, vagy egyszer-egyszer sikerült jelentkeznem tanfolyamokra, de nem lett belőle semmi. Megkérdeztem, hogy biztosan fognak hívni, akár indul a tanfolyam, akár nem? Azt mondták, hogy tuti... Kitalálhatod, mi lett a vége. :)


Az a baj, hogy mindennap nem járhatok be, hogy hátha van tanfolyam, mert így is hülyének néznek, nemhogy mindennapos bejárás esetén. Ha meg kicsit ritkábban megyek, akkor tuti lekések minden határidőről, mert ugyebár fel nem hívnának, hogy ,,gyere te hülye, lehet jelentkezni", hanem megvárják, míg kitalálom magamtól, hogy mehetek jelentkezni, és mivel nem egy hónappal, csak napokkal a határidők lejárta előtt szokott jönni infó arról, hogy lehet jelentkezni valamire, nyilván lekési az ember.

Na erre írtam, hogy szerencsétlen helyzet.


Kiabálni meg nem akarok a munkanélkülin, hogy ,,Szóljatok már, ba**d meg, hogy van-e valami"/,,Hívjatok vissza, ha mégsem indul, mert én már jelentkeztem és arra várok, hogy tényleg indul-e, vagy menjek másmerre"/stb.

2018. jan. 26. 14:44
 4/6 A kérdező kommentje:
2-es: Egyelőre angolul és németül tudok (nincs nyelvvizsga). Nem tudom, hogy ilyen komolyabb helyeken máshogy megy-e az alkalmazott keresés, de én sajna nem vagyok modell, nincs ismeretségem, szóval ha ezen múlik, ilyen helyekre nem jutok be.
2018. jan. 26. 14:46
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Ha beszélsz angolul/németül, az nagyon nagy előny. Pesten nézegess hirdetéseket. B tervnek pedig külföld, spórolsz egy kicsit, aztán hazajössz és csinálsz vállalkozást vagy befektetsz valami szakma tanulásába.
2018. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miből csináljon vállalkozást ha nincs se képesítése, se eladható tudása? Tanuljon inkább, azzal nem veszíthet.
2018. jan. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!