Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az is megvesztegetés, ha...

Az is megvesztegetés, ha utólag, HÁLÁBÓL adsz valakinek pénzt? Másodszor kerültem ilyen kínos helyzetbe, és nem értem miért.

Figyelt kérdés

Az első egy NAV árveréses ingatlanvásárlás volt, ahol hiányzott egy papírom (csak formaság, de két hónapig talpalhattam volna), erre a végrehajtó mondja "Ha bárki megkérdezi, mondja, hogy beadta."

Miután minden lezárult, akartam neki adni egy 10-est, amit felháborodva visszautasított, hogy szó sincs róla, meg ő nem olyan!


A második önkormányzati dolgozó volt, egy fa kivágására megkaptam az engedélyt (2x jött ki szemlézni), intézte a papírokat, 3000 Ft illetékbélyegembe került az egész procedúra. Miután megvolt, szintén egy 10-el akartam megköszönni, és ő is ugyan úgy fel volt háborodva, hogy milyen alapon, meg nem azért intézte, ez a dolga, stb...


Mi bajuk van ezeknek az embereknek? Mindkét esetben egyértelműen nem előre ajánlottam a pénzt, nem vártam el semmiféle korrupciót.

Vagy utólag is annak számít? - Elvégre akkor már lezárult az ügy, túl vagyunk mindenen.


2018. febr. 12. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Részben ez nem összeg amiért kockáztatna egy hivatali valagba rúgást és bírságot . A hálát meg lehet oldani csomag virágküldéssel borítékolt stexel , de lehet hogy ezek a tagok nem érdekeltek zsebre tenni semmit .
2018. febr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én magam emiatt nem állok le idiótával beszélgetni.

Egy külső szemlélő simán egy kalap alá vesz bennünket.

2018. febr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!