Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van értelme úgy az Lakástakaré...

Van értelme úgy az Lakástakaréknak, hogy a szolgáltatás amit kifizetek belőle, csak számlával igazolható, de így meg sokkal többe kerül, mint számla nélkül?

Figyelt kérdés
Ha LTP-t kötök, akkor az állam hozzáteszi minden évben a befizetett összeg bizonyos százalékát. Fel lehet használni lakásfelújításra. De ha pl. kifestetem a lakást, akkor azt számlával kell igazolni. De így sokkal többe kerül, mint számla nélkül. Tulajdonképp amit az állam hozzátesz a befizetett összeghez, az a pénz rá is megy a többletköltségre. Van értelme így LTP-t kötni? Mert szerintem nem!

2018. febr. 13. 05:24
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az adócsalással nyilván nehéz harcolni. Elvileg az állami 30% épp kb az ÁFÁ-t fedezi, azaz a számla "költségét".
2018. febr. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attol függ, mire gondolsz. Nem a festötöl kell számla, aki festette a lakást. Hanem bemész a obiba, veszel számlára festéket, és te kifested a lakást. A festék ugyan annyi számlával és anélkül is. Ha te fested, akkor pedig nincs egyéb költség.
2018. febr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem fogok nekiállni a 33 m2-es lakásom teljes kifestésének egyedül, nő létemre, úgy, hogy egyébként hálózni is kell a plafont, mert vannak repedések és még sosem csináltam ilyet. Mert nem vagyok szobafestő.
2018. febr. 14. 05:09
 4/4 Dracon80 válasza:
Jó lehet akkor is ha pl hitel előtörlesztésre használod vagy konyhabútort, új kazánt stb veszel belőle.
2018. márc. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!