Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy érettségim van, és mégis minimálbér alatti a fizetésem?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, a minimálbér 91000 környékén van 2018-ban, de nekem a februárban utalt fizetésem is 74800 Ft. Ez most hogy van? Kihez lehet ilyenkor fordulni?

2018. febr. 17. 21:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Mit dolgozol? Az ėrettsėgi kb nulla. Szakmába szakirányú vėgzettsėg kell.
2018. febr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem állami cégről van szó, akkor vagy valami törvényi kiskaput vagy jogi hézagot használ ki a főnök, vagy nem középszintű végzettséggel bejelentve foglalkoztat. Én valahogy hirtelen erre gondolok. Be lehet panaszolni szerintem valami munkajogi szakszervezetnél, de fel kell arra is készülni hogy a főninél is lehet ütőképes kártya és te húzod a rövidebbet. Azt javaslom, minél előbb válts munkahelyet ahol normálisan vagy foglalkoztatva és fizetve.
2018. febr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
úgy hogy közmunkásként vagy felvéve. Máskor olvasd el a szerződést ;)
2018. febr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hàny órába vagy bejelentve? 6?
2018. febr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
A minimálbért bruttóban mérik, ami meg a számládra megy, az már a nettó. Kérd ki a bérlapot és azt nézd meg.
2018. febr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Bocsi, én vagyok az 5- ös, benéztem. A 91 000 már a nettó. Nézd meg a munkaszerződésedet, ha egyáltalán van és nézd meg a bérpapírt is. Gondolom nem 8, hanem 6 órában foglalkoztatnak. Ha így van "csapj az asztalra", hogy fizessenek annyit amennyit dolgozol, vagy csak annyit jársz be, amennyit fizetnek. Vagy keresel egy másik helyet. Vagy megpróbálkozol a munkaügyi bírósággal, esetleg még fenyegetésnek is bejöhet.
2018. febr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Középszinten a minimálbért kötelesek megadni, akár állami melóhely, akár magán kft. A munka törvénykönyve egységes az adott országon belül. Szerintem megkapod, csak nem havi bér van rögzítve, hanem órabér, és lehet hogy nem 8 órában vagy bejelentve (ha egyáltalán be vagy). Ha sumákság van, akkor vagy munkaügyi bíróságra menés kell, vagy munkahelyet kell váltani.
2018. febr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Ne azon rugózzál, hogy mennyivel kellene többet kapnod. Inkább keressél másik munkát, ami neked anyagilag megfelelőbb.
2018. febr. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az érettségi semmit sem jelent. Főleg ha olyan munkakörben dolgozol ahol nem is elvárt az érettségi.


Van olyan ismerősöm, aki érettségi nélkül keres have 1,2 milliót és olyan is aki egy haszontalan szakon megszerzett diplomával tescoban kasszás :D


Nem minden esetben a végzettségen van a hangsúly, de ha mégis akkor nem az érettségin, mert az szó szerint semmi.

2018. febr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Olyan is van, aki diplomával minimálbéres, szóval annak örülj, hogy egyáltalán munkád van 2018-ban.
2018. febr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!