Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nagyságendileg mennyit érhet...

Nagyságendileg mennyit érhet egy cég, aminek kb 1 milliárd forintos éves nettó árbevétele mellett van általában 60 milliós adózott eredménye, a saját tökéje pedig 800 millió forint (eredménytartalék~600)?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülye kérdés, de csak kb.

2017. jún. 7. 12:41
 1/5 xswerdy ***** válasza:
100%

függ az iparágtól, attól, hogy milyen potenciál van benne a jelenlegi jövedelmezőgég milyen irányba mozdult az elmúlt időszakban, és fog változni előreláthatólag.


Ha kiindulhatunk abból, hogy stabilan ezt a 60 milliót hozza, akkor szerintem manapság olyan 5%-os hozamelvárás (a banki nulla kamat mellett) reális. Így kijön 1,2 milliárd, amit a nyereség termelő képesség ad, ehhez hozzá kell adni az eredménytartalékot.


De mindezt az is befolyásolja pl., hogy az adott piacon mennyire keresik az eladó cégeket. És manapság Magyarországon ilyen kis cégeket többen akarnak eladni, mint venni (a rendszerváltás utáni vállalkozó generáció most készül visszavonulni, és nem mindenütt van, aki a családból átvenné a céget), így valószínűleg ennél alacsonyabb áron lehetne ténylegesen eladni.

2017. jún. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,

Amúgy az eredménytartalék eladásnál úgy működik, hogy szimplán hozzáadják a cég becsült értékéhez, vagy az is beleszámít(nem pontosan akkora összegként)?

2017. jún. 8. 10:43
 3/5 xswerdy ***** válasza:
mivel az eredménytartalék bármikor simán kivehető, szerintem az a reális, ha hozzáadjuk. De szerintem inkább jellemző, hogy a korábbi tulaj kiveszi eladás előtt.
2017. jún. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1,5-2 Mrd között lehet valahol a reális ár (eredménytartalékkal együtt), de ahogy az előttem szóló írta, ehhez látni kéne mondjuk min. 10 évre visszamenőleg a számokat, mert ha pl ez már egy csökkenő tendencia, és pl az elmúlt években több volt az árbevétel és az eredmény, akkor az erősen lefele nyomja az árat.


A másik meg az, hogy akinek van 1,5-2 Mrd-ja, az valószínűleg ebben a teljesen kiszámíthatatlan gazdasági környezetben nem fog céget venni, inkább ingatlanban fektet, ott a 6-8% garantáltan, de még akár a 10 is jó eséllyel elérhető, jóval kevesebb stresszel.

2017. jún. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Privátban megmondom a cég nevét és a cégjegyzékszámot, megnéztek pár eredménykimutatást és mérleget akkor tudnátok mondani egy-két biztosabb dolgot?😄
2017. jún. 8. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!