Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Youtube-on látható "jogos...

Youtube-on látható "jogos vagy jogtalan" deviza hiteles kilakoltatásokon közreműködő nem kicsi rendőri felvonulást közpénzből fizetik, vagy ilyenkor maszek munkát végeznek a rend őrei?

Figyelt kérdés

Láttam, ajtókat betőrni, saját telkét védő bácsit gázspray-el lefújó, tolószékes nénit kényszerítő rendőröket.

A hitelesek nagy része a végrehajtó és a behajtó cégek által követelt irreális költségek miatt hagyta abba végleg az amúgy is uzsorakamatot kérő banki tartozás törlesztését. Miért aszisztál ehhez az állami pénzből működő rendőrség, és miért kérhetnek a végrehajtó, és behajtó cégek ekkora összeget munkájukért egy amúgy is eladósodott családtól. Ki adott erre felhatalmazást?



2018. febr. 19. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

ha neked valami bajod van, akkor miért megy a rendőr többek között az én adófizetői pénzemből is, hogy megoldja a te bajod, amit mondjuk én úgy látom, hogy teljesen felesleges, megoldhattad volna rendőrök nélkül is?


a rendőr itt is kérésre végzi a munkáját...


azt pedig nem értem, hogy "A hitelesek nagy része a végrehajtó és a behajtó cégek által követelt irreális költségek miatt hagyta abba végleg az amúgy is uzsorakamatot kérő banki tartozás törlesztését."


szerintem meg nem. mielőtt végrehajtóhoz kerül az ügy, már a banknak se nagyon fizeti az adós a törlesztőt, arról nem is beszélve, hogy annyit sem tesz, hogy bemegy a bankkal egyezkedni...magyarul szarik az egészre...


szerintem továbbra sem kell sajnálni "szegény" devizahiteleseket, gondolom nem tartottak senki fejéhez fegyvert, hogy felvegyék...

2018. febr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem amit mondasz. Szóval, ha neked rendőrre van szükséged, mert tartozik valaki. Akkor ki fog érkezni hozzád 30 rendőr, mindenféle szerszámokkal, 6 autóval, bemásznak az illető kerítésén és lefújják gázspray-vel, erőszakkal elveszik mindenét amit az életben összegyűlytött, nen csak azt amit a tőled kapott hitelből vett. Ezekután elveszik mindenét, eladják annyiért amennyivel neked tartozik és nindenki happy. Valószínű, hogy így van.


(Ráadásul a rendőrt nem a Bank hívja ki, hanem a banktól fillérekért tartozásokat felvásárló végrehajtó cég, aki aztán megfejeli az összeget még pár millióval, mert ő ennyiért dolgozik, sőt egy behajtó további milliókkat rak rá, na ezeket az összegeket ki állapította meg, és ki fogadta el)


Hogy a hitel jó vagy rossz, már okosabb emberek eldöntötték, és aki felvette, bármikor ugyanilyen csapdába eshet, hisz a bankár dinasztiák döntik el mikor kell bedönteni a tőzsdét. Szerintem a válság elég lassan érte el hazánkat ahhoz, hogy kimentsék a devizahiteleket forintra, de mégis inkább megvárták a bajt.


Nagyon sok ember nen csődölt be, kifizette a tartozást, 3-szorosát az eredetinek. Aki elrakta ezt a pénzt, na neki dolgozik a rendőrség!

2018. febr. 19. 22:38
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

Egyik készenléti rendőr ismerősöm többek között ezért szerelt le.

Azért akart rendőr lenni, hogy a bűnözőket üldözze, nem pedig azért, hogy a lakás maffiát szolgálja.

2018. febr. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Fehér Nándor ***** válasza:
38%

1. válaszoló!


Szerinted: "szerintem továbbra sem kell sajnálni "szegény" devizahiteleseket, gondolom nem tartottak senki fejéhez fegyvert, hogy felvegyék..."


A szerződéskor hatályos hitelpiaci törvény kötelezően előírta a pénzintézetek számára a kockázat feltárást. A kockázatfeltáró nyilatkozat egy szóval sem említette, hogy a devizahitel konstrukció nem jobb mint a forinthitel konstrukció, pedig a forintosítási törvény során a Bankszövetség erősen lobbizott azért, hogy az legyen a vezérelv, hogy a devizahitelesek nem járhatnak jobban mint a forinthitelesek.

A kockázatfeltárás során éppen azt kellett volna bemutatni, hogy a látszólagos kamatelőnyt az árfolyam folyamatos emelkedése fel fogja emészteni, ezért nem jobb egyik konstrukció a másiknál. Ha ezt bemutatták volna, akkor most nem lenne probléma.


De a bankok ennek éppen az ellenkezőjét tették. Azt igyekeztek bizonygatni, hogy a forint tartósan erősödő pályára állt. Lásd: Bankszövetség 2006 évi januári közleménye. "Nem kell félni a devizahitelektől"


Továbbá azt is be kellett volna mutatni, hogy az elmúlt száz év során a befektetői hangulatváltozások miatt hányszor érte olyan pénzügyi válság hazánkat, ami által a forint hirtelen és nagymértékben akár a felére leértékelődött.


A bűncselekmény megállapításához a törvény nem követeli meg, hogy a tévedésbe ejtés kifejezetten fondorlatos, elháríthatatlan legyen. A károsult hiszékenysége, könnyelműsége sem zárja ki a csalás megállapíthatóságát.

2018. febr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező nálunk a rendőrök vitték el a terményt bejelentettük, erre kiküldték ugyan azt a rendőrcsapatot, aki dézsmálta a kertet :)


Van még kérdésed?

2018. febr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utólag 2015 évben kézbesítenek egy törlesztési táblázatot. A tájékoztatóban szerepel, hogy ha esetleg gondot okozna a törlesztés, hívjad fel őket. Már miért okozna folyamatos törlesztés mellett gondot egy 800 ezer fölüli havi törlesztés ? Ugye-ugye tudnak ők táblázatot adni évek múlásával, de nem tudtak adni 2008 évben, amikor fix 26.926 Ft volt a törlesztés ? Látott már ilyen kimutatást a kúria ? Erre mondják a bankok, megismerte, megértette, elfogadta ?


[link]

2018. febr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!