Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri felvenni a diákhitelt?

Megéri felvenni a diákhitelt?

Figyelt kérdés
Orvosira járok, még 2 évem van hátra, erre a kis időre gondoltam felvenni. Szüleim támogatnak amennyivel tudnak, kb 20 ezret tudnak egy hónapra adni. Ösztöndíjból meg szoctámból még összeszedek általában még egy 20ast. Munkát az órarendem, illetve a gyakorlatok miatt nem tudok vállalni, max egy hónapban egyszer valami alkalmi munkát. Szerintetek megérné valami kisebb összegű diákhitelt felvenni, hogy a kaján és a lakhatáson kívül másra is tudjak költeni ?

2018. febr. 21. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
A maxot éri meg felvenni aztán berakni pl. állampapírba vagy lakástakarékba ha lakást akarsz venni. Ezeknek nagyobb a hozama mint a diákhitel kamata. És bármikor ingyen törleszthető a diákhitel.
2018. febr. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%

"kaján és a lakhatáson kívül másra is tudjak költeni ?"


Mi másra? Szórakozásra? Nem mondom, kell az is, de erre hitelt ne vegyél fel.

Gondolom ruhát kapsz még otthonról.

A diákhitel egy eléggé drága személyi kölcsön tudtommal. Akkor éri meg ha utána gyorsan vissza is tudod fizetni.


Ha pl orvosként elmész külföldre, akkor gyorsabban megy, ha állami képzésre jársz, akkor nem nagyon fogsz tudni egyhamar lelépni.

2018. febr. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Megéri.

Főleg most hogy a gyerekek után akár el is fogják törölni a diákhitelt.

Egy ismerősömtől hallottam, meg a híradóban is mondták.

2 gyerek után felét, harmadik után az egészet elengedik.

2018. febr. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

"A diákhitel egy eléggé drága személyi kölcsön tudtommal."


Ja nagyon drága, 2,3% a kamata amikor az infláció 3%. Még az inflációt se fedezi a kamata.

2018. febr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
24%

Oké, a kamatokat rosszul tudtam, én úgy emlékeztem ,hogy régebben ez drága dolog volt lehet arra is rosszul emlékszem nem tudom, sry.


Ettől még tleg csak akkor éri meg ha utána gyorsan vissza tudja az ember törleszteni. Elszórakozni biztos, hogy nem éri meg.

2018. febr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!