Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megvettem egy lakást az előző...

Okonel11 kérdése:

Megvettem egy lakást az előző tulaj nem akar kiköltözni . Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megvasaroltam egy lakást ügyvéd előtt megírtuk az adásvételi szerződést de nincs benn kikötve határidő csak annyi hogy a szerződés keletkezesetol az ingatlan a tulajdonba kerül

Én megengedték az előző tulajnak hogy február elejéig bennt lakjon utánna viszont kikell költöznie de erről nem írtunk papírt és az előző tulaj nem akar kiköltözni . Mégis mit tegyek ?


2018. febr. 25. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

"Én megengedték az előző tulajnak hogy február elejéig bennt lakjon"


És mégis ki engedte meg? Te? Vagy valaki más? Mert ahogy leírtad, abból nem derül ki: "én megengedték" - ez így zavaros.

2018. febr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Normális ügyvéd , ha ilyen van akkor a birtokba adást közüzemi meroallasokhoz kulcshoz és határidőhöz köti és addig nem is fizetteti ki a teljes vételárat, hanem napi kötbért számoltat fel.


Utólag kérdezd meg az ügyvédet aki igy ellenjegyezte hogy, így mit javasol.

2018. febr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Odamész, kipakolod a cuccait, ha közbeavatkoznak, rájuk hívod a rendőrséget, hogy betörtek hozzád.
2018. febr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én engedtem meg neki .

Na a másik probléma hogy a közüzemi számlák még nincsenek a nevemen..

2018. febr. 25. 18:14
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Miféle tróger ügyvéd ír egy ilyen szerződést?
2018. febr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az első lakasvasarlasom nem vagyok túl tapasztalt és nem gondoltam volna hogy az előző tulaj nem akar kimenni . Karhatalommal ki tudom paterolni őket?
2018. febr. 25. 18:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezt a szituációt úgy hívják, hogy "birtokon belül van".


Szinte semmit nem tehetsz és ne is tegyél, mert a jog sajnos nem téged véd ahogy egy civilizált országban tenné...

Menj vissza az ügyvédhez és beszélj vele. Ha tényleg egy ennyire xar szerződést írt akkor sanszos, hogy semmi értelmeset nem fog mondani, akkor fogd az összes dokumentumot és irány egy értelmes ügyvéd.

2018. febr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezt nem akarom elhinni hogy a saját lakasombol nem tehetem ki ha a teljes vételárat kifuzettem .. ha a nevemre írom a közüzemi számlákat úgy sincs esélyem ? Maga a birtokba adás megtörtént papíron csak nem megy ki
2018. febr. 25. 18:35
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Nincs. Rossz ügyvédet fogtál ki, normál esetben ilyet nem ellenjegyeznek.


Ezért irtuk többen menj vissza hozzá kérdezd meg, ha hablatyol, akkor szerződés felbontása és eredeti állapot visszaállítása mellett keress mást aki megír egy normálisat.

2018. febr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat
2018. febr. 25. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!