Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresési járadék igénylés...

Álláskeresési járadék igénylésének feltételei, módja?

Figyelt kérdés

Február végén felmondtam (hivatalosan közös megegyezés). Soha életemben nem kellett álláskeresési járadékkal kapcsolatban intézkednem, így eléggé információhiányos vagyok.

Csak személyesen intézhető, vagy van elektronikus módja is?

Milyen iratok szükségesek hozzá?

Helyhez mennyire kötött, ha személyesen intézendő? Az állandó lakcímem a 13. kerületben van, de nem ott élek.

Számít, hogy már eltelt két hét a munkaviszony megszűnése óta, ér emiatt bármilyen hátrány?


Előre is köszönök minden információt!


2018. márc. 13. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Álláskeresési járadékra csak akkor vagy jogosult, ha az elmúlt 3 évben volt 360 nap biztosítotti jogviszonyod.

Csak személyesen intézhető: a munkáltató által adott kilépő papírokat kell bevinned (+ személyi, stb)

Az eltelt 2 hét nem nagyon számít, a beadás időpontjától jár a járadék (ha jogosult vagy rá).

Azt, hogy hol kell beadni, sajnos nem tudom - de majd biztos jön olyan, aki azt is tudja.

2018. márc. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az említett időtartam bőven megvan.

Egy ismerősöm valamilyen EOP kártyát (állítólag sárga színű plasztikkártya) emlegetett. Olyanom nincs, nem is hallottam róla. Mi ez pontosan? Tényleg kell az ügyintézéshez?

2018. márc. 13. 10:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az igényedet bejelentheted elektronikusan (és a későbbiekben a jelentkezési kötelezettséged is teljesítheted úgy), de mindenképp be kell menned személyesen a papírjaiddal.

[link]

Kellenek: személyi igazolvány, lakcímkártya, TAJ kártya, adóigazolvány (az adóazonosító jeleddel)

A munkáltató(i)dtól kapott kilépő papírjaid és a rózsaszín OEP könyv (ezt is a munkáltató adja)

EOP nincs, OEP van (illetve már NEAK), nem kártya és nem sárga. [link]

Kérni szokták a legmagasabb iskolai végzettséged igazoló okiratot is.

Helyileg a lakcímkártyádon szereplő lakcímed, vagy tartózkodási helyed szerint illetékes munkaügyibe mehetsz (te választhatsz közöttük)

[link]

2018. márc. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
A regisztráció csak személyesen lehetséges.
2018. márc. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!