Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az erkölcsi bizonyítványt...

Az erkölcsi bizonyítványt csak postán tudom megcsináltatni vagy a kormányablaknál is meglehet?

Figyelt kérdés
ha csak postán akkor kb mennyibe kerül?
2018. márc. 19. 08:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Kell egy ügyfélkapu, ha nincs akkor be kell menni személyesen a hivatalba előbb és csináltatni, mert csak E személyivel tudsz az interneten intézkedni egyből, seggen ülve.


A postán 500 Ft kb. , ennyi a feladási díja.

2018. márc. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na akkor pontosítsunk:

először is évente 4x ingyenesen igényelhetsz erkölcsit

- ha van Ügyfélkapus regisztrációd, akkor Ügyfélkapun keresztül is lehet igényelni - ebben az esetben egy fillért sem kell fizetned, kb 1 héten belül megkapod (én pénteken délután igényeltem, szerdán már megjött)

- kormányablakban szintén ingyenesen igényelheted

- ha postai úton intézed, akkor minimum ajánlott, de inkább tértivevényesen kellene feladni - így ennek a költségét Neked kell állnod (talán a postán a formanyomtatványért is fizetni kell, ezt nem tudom biztosan)

2018. márc. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, és ha nincs Ügyfélkapus regisztrációd, de a kormányablakhoz mész az erkölcsiért, akkor érdemes lenne ott mindjárt regisztráltatni az Ügyfélkapura, mert utána otthonról, számgépről egy csomó mindent el tudsz intézni kényelmesen. (személyi, lakcímkártya és talán adókártya kell hozzá)
2018. márc. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!