Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a legbiztonságosa...

Hogyan lehet a legbiztonságosabban magánszemélytől vásárolni a neten keresztül?

Figyelt kérdés
Hangszert vennék az ország másik feléből.
2018. márc. 30. 07:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Utánvétellel. Soha senkinek ne fizess előre. Az utánvételnek az a lényege, hogy akkor kapod meg a csomagot, ha kifizetted az árát, tehát egyikőtöket sem érheti hátrány. Illetve ahogy megkapod a csomagot és átveszed, azonnal bontsd fel és nézd meg, hogy minden rendben van-e, az általad rendelt áru valóban az, amit megrendeltél és nem sérült-e, vagy használhatatlan. Mindezt jobb, ha postás vagy futár előtt teszed meg, mert akkor lesz egy tanúd, aki látja, ha valami gond van.
2018. márc. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az utánvét semmitől nem véd, pont ugyan úgy előre fizeted a terméket, nincs különbség. Ugyan úgy kaphatsz törött, gagyit vagy felteglat, mintha előre utalnal.


A biztos ha személyesen veszed át vagy ha értékeléssel rendelkezik az eladó.

2018. márc. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%

Kedves 2-es!

Miért nem tudod elolvasni teljesen, amit írtam? Ugyanis ha rögtön az átvételkor kibontja a csomagot és az van, amit leírtam és amit te is leírtál, akkor lehet menni a rendőrségre feljelentést tenni és még tanúd is lesz!

Meg aztán biztos a személyes átvétel sokkal jobb. Persze, hogy az a legjobb, legbiztonságosabb, csak mondjuk nem tudom, hogy 300 km-re találsz valamit a neten, akkor megéri-e bárkinek is 600 km-t utazni egy gitárért...

2018. márc. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó

Ha teszem azt előre utalt akkor nem tudja azonnal kibontani a csomagot?


Mellesleg a postás:

Nem vár arra, hogy te bontogass

Nem is érdekli, hogy mi van a csomagban, nincs köze hozzá


Innentől kezdve ez teljesen irreleváns és butaság amivel érvelsz.

2018. márc. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A legbiztonságosabb a személyes átvétel, ugyanis azt se garantálja semmi, hogy a futár kivárja, hogy te ott kibontsd a csomagot és ellenőrizd.
2018. márc. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Utánvét eladói oldalon problémás, ha nem veszik át elég drága egy mulatság .
2018. márc. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Pontosítok:

Nem olyan oldalon van ahol lehet értékelni.

Nem utaltam semmit sem.


Lehet, hogy ha megkérném a postást, hogy várja meg amíg megvizsgálom a cintányérokat, akkor elküldene a francba.

Arra gondoltam, hogy megkérem az eladót scannel-je be a személyi igazolványát és írok egyfajat szerződést, hogy sérülésmentes állapotú cuccot küld.

De hát felbontáskor akkor is kell tanú. Nem tudom, hogy ez az egész védhető lenne-e ha balhé van...


Hihetetlen, hogy erre még nincsen megoldás...

2018. márc. 30. 09:52
 8/16 anonim ***** válasza:
51%
Vedd fel videóra, ahogy kibontod a csomagot...ha sérülés mentes és az van benne amit megvettél max letörlöd a videót, ha nem akkor legalább van bizonyítékod, hogy nem azt kaptad amit vártál...
2018. márc. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Jaja...én is gondoltam erre. De mi van ha azt mondják, hogy a kamerázás előtt felbonthattam és visszaragasztottam. Végül is csak egy kis ragasztószalag kérdése az egész...
2018. márc. 30. 10:45
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen szintű biztonságot csak az ad ha személyesen veszed át.


Mint mondtam az utánvét és az előreutalás között semmi különbség nincs, csak nagy sláger a neten a tudatlanok között a "soha ne utalj előre" duma.

2018. márc. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!