Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresési járadék igénylés...

Álláskeresési járadék igénylése - speciális kérdésekben kérnék segítséget?

Figyelt kérdés

A 1818-at hívtam, nem tudtak segíteni. A kirendeltségek közül többet is felhívtam, sehol nem vették fel a telefont (foglalkoztatási főosztályok).


Amikre sehol nem találtam választ:

1. A munkaviszony megszűnése után mennyi időm van elindítani a procedúrát? Van időhatár?

2. Ha a szükséges dokumentumok közül nincs mindegyik a birtokomban, úgy is érdemes bemennem, van mód pótlásra a későbbiekben?

Vagy az első pontban említett időhatárból így is kifuthatok?



Előre is nagyon köszönöm, ha valaki tud segíteni!


2018. ápr. 12. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:

1: 30 napon belül, de célszerű mihamarabb.

2: Menj be, megmondják mi hiányzik és honnan/hogyan tudod pótolni.

2018. ápr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1: Nincs határidő, bármikor mehetsz a munkaviszony megszűnése után.

Az sem biztos, hogy az a célszerű, ha minél hamarabb jelentkezel.

Ha pl. csak az utolsó 1 évben dolgoztál és egyelőre nem akarsz/tudsz elhelyezkedni, érdemes kihasználnod a munkaviszony után járó 45 nap passzív "TB" jogosultságot, utána jelentkezni. Akkor kapsz 36-37 nap álláskeresési járadékot és utána újra van 36-37 nap passzív jogosultságod (amíg nem kell magad után fizetned a TB-t)

2: Miután kisakkoztad, hogy mikor érdemes jelentkezned, jelentkezhetsz úgyis, hogy nem áll minden papír a rendelkezésedre. Ilyenkor pótlásra szólítanak fel (adott határidőn belül be kell mutatnod a hiányzó papírokat), viszont a járadék folyósításának és a biztosításodnak az első jelentkezési dátumod lesz a kezdő időpontja.

Az egész procedúrát elindíthatod neten keresztül, akkor adnak időpontot az első személyes jelentkezésre (és a későbbiekben is teljesítheted a kapcsolattartási kötelezettséged neten)

2018. ápr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

30 vagy 45 nap?

Februar 28-an szunt meg a munkaviszonyom kozos megegyezessel. Online hol

Tudom intezni? Nem talatam ilyen opciot.

Koszonom mindenki valaszat es a ram forditott idejet!

2018. ápr. 12. 13:49
 4/4 anonim ***** válasza:

45 napig van passzív jogon tb-d, ez, ha jól számolom, holnap lejár, vagyis vasárnaptól kell fizetned. Ezt online intézni ügyfélkapun keresztül tudod, a munkaügyi központnak ehhez nincs köze - személyesen a NAV ügyfélszolgálatán intézheted.

A munkaügyiben bármikor regisztrálhatsz, a bejelentkezést megelőző időszakot nézik, hogy az azt megelőző 3 évben volt e 360 ledolgozott napod. Ahogy a kettes irja, ha épp csak egy éved volt, akkor érdemes minél előbb regisztrálni.

Attól a naptól folyósítják, hogy bejelentkezel, hiánypótlásra van ezután is lehetőség.

2018. ápr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!