Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Manapság még érdemes cryptoval...

Manapság még érdemes cryptovalutát bányászni?

Figyelt kérdés
Bitcoin, Ethereum és a többi..

2018. ápr. 14. 15:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
és ugy már nem aránylag stabil hanem annyira amennyire a dollár.
2018. ápr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Te az egészet nem érted. Nincs dollár, mint mondtam az nem alternatívája a Bitcoinnak, azt egy központi szereplő bocsájtja ki, semmire nem tartom. 270 billió dollár hitel van a világban, évente növekszik amíg egyszer csak bezuhan nullára a dollár, akkor lesz igazán stabil.


Ami valódi érték az a föld, az ingatlan az arany és a Bitcoin. Bár az első kettővel is vannak gondok (központi nyilvántartás, államtól függ), az arany meg nem digitális.


Ezek vannak, ezekkel kell dolgozni. Ebből csak a Bitcoin ami alkalmas fizetésre. ÉS előbb már leírtam miért nem gond a változó árfolyam.

2018. ápr. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Gond a változó árfolyam ellenben olyasmi nincs aminek csak elönye van s hátránya nincs
2018. ápr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

10-es válasz: én is így gondoltam. Így kiküszöbölik az ingadozó árfolyamot és ami ezeknek a cégeknek kell az nem a Bitcoin hanem amire átváltják: a Dollár.


Fizetni bármivel lehet. Szép kagylókkal például. Az ókorban fizettek kagylókkal. Ez is decentralizált. Vagy kecskékkel még állítólag napjainkban is. Valahol egy mennyasszony 1000 kecske. Lehet rekesz sörrel vagy laptoppal is fizetni.


Akik a Bitcoint a tökéletes fizetőeszköznek tartják és minden más fizetőeszközt rossznak... akkor ugye ezeknek az embereknek minden pénzük Bitcoinban van?

Akik azt mondják hogy folyamatosan nőni fog az értéke... azok tudnak valami garanciát adni nekem erre? Ha én is minden pénzemet Bitcoinba váltanám át? Vagy ha veszek több millió forint értékű bányászgépeket?

2018. ápr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"cégeknek kell az nem a Bitcoin hanem amire átváltják: a Dollár"


Teljesen mindegy mire váltja át a cég. De már vannak cégek ahol a fizetés egy részét Bitcoinban is lehet kérni. És hogy az átváltás és folyamatos mining ellenére 9 éve nő az árfolyam sokat mutat, képzeld el mi lesz a következő felezésre amikor felére esik a bányászok felől érkező eladói nyomás.


"Fizetni bármivel lehet. Szép kagylókkal például."


A kagyló nem véges, matematika által szabályozott mennyiségű, lehet szaporítani. A összes többi amit felsoroltál szintén nem véges és a legtöbb nem is tartós, ha a kecsét berakod a széfbe megdöglik, a laptop semmit nem ér 10 év múlva stb.


"akkor ugye ezeknek az embereknek minden pénzük Bitcoinban van?"


Egyénfüggő hogy mennyi van benne. A megtakarítás egy részét ebbe gyűjteni teljesen ésszerű. Diverzifikáció. Aki a 270 billió dolláros globális hiteltarozást látja mégis minden pénzét dollárban tartja és kevesebb kamatot kap mint az infláció az mennyire okos?


"Akik azt mondják hogy folyamatosan nőni fog az értéke... azok tudnak valami garanciát adni nekem erre?"


És mennyit fizetsz a garanciáért? Tudod a garancia nincs ingyen soha semmire, meghatározott pénzmennyiségre (árura) és időszakra szól nem örökre.


"Vagy ha veszek több millió forint értékű bányászgépeket?"


A pénzből magát a Bitcoint megvenni és tartani jobban megéri. Főleg hogy esélyes egy új, hatékonyabb miner megjelenése a közeljövőben.

2018. ápr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nincs minden pénzed Bitcoinban. Garanciát sem tudsz adni az állításaidra és a jóslataidra. Nem tudom így komolyan venni az állításaidat.

További szép napot :) Én itt végeztem :)

2018. ápr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Nincs minden pénzed Bitcoinban."


Honnan veszed? Mi van ha abban van és mi van ha nincs abban? Miben befolyásol ez téged?


"Garanciát sem tudsz adni az állításaidra és a jóslataidra."


Mennyit fizetsz érte? Pl. tegyük fel 1 milliót akarsz befektetni. 100 ezret fixen fizetsz a garanciáért + a haszon felét ha van. Letétbe helyezzük az 1 milliót, és az 1 milliónyi Bitcoint 1 évig. 1 év múlva ha az a mennyiség 2 milliót ér akkor te kapsz 1,5 milliót (haszon fele az enyim). Ha mondjuk 800 ezret ér akkor meg kapsz 1 milliót a 100 ezret nem kapod vissza az a garancia ára. Valami hasonló simán járható lenne.


De talán még egyszerűbb ha csak simán veszel 100 ezerért ha neked ennyi van erre.


Vagy maradhatsz a 270 billió dolláros hitelállományt görgető dollárra épülő pénzügyi rendszernél, nekem nem célom, hogy te bármibe fektess, tedd amit jónak látsz.

2018. ápr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Én is tudok garanciát adni bitcoinra. Nagyon egyszerŰ. van 6 millió Ft-om így tudok adni garanciát rá hogy a te 1 bitcoinod 6 milliót fog érni 1 év mulva. Ha annyit is ér nincs teendő, ha nem ér annyit kipótolom neked a pénzemből. mivel van 6 millióm, akkor is ki tudom pótolni ha nulla forintot ér 1 év mulva a bitcoin.


egyetlen egy kérdés van: tudsz e valami olyant adni nekem amiért ezt az 1 bitcoinra szóló garanciát bevállaljam?

2018. ápr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

a dollár forint vagy bármilyen pénz stabilitásáról meg: ug adódott hogy az uniós csatlakozás elött adtam el a lakásomat s nem találtam megfelelőt.

és jött az uniós csatlakozás,

egyesek ingatlan árrobbanást jósoltak, mások azt mondták nem lesz.

nekem a lakásom ára forintban volt s felmerült mi lesz ha tényleg árrobbanás lesz?

igy gyorsan vettem egy lakást mert rájöttem iszonyatos kockázatot vállalok, ha árrobbanás lesz s nem vettem lakást, akkor egyhamar nem tudok már lakást venni, csak jóval kisebbet.

végül az árrobbanás akkor elmaradt de jól példázza a történetet egyáltalán nem biztos hogy a lakás ára a forinthoz képest stabil. sőt elég erősen hullámzik pl. ugyanaz a lakás ami május juniusban 10 milliért vehető meg gyakran szeptemberben megvehető 8.5 millióért.

2018. ápr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Nincs minden pénzed Bitcoinban."


szóval forintban sincs minden pénzem dollárban sem.

de lakásban sem mert 0.000025 lakásért nem adnak kenyeret a boltban.

mondjuk rossz példa mert ez bitcoinnal megoldható.

2018. ápr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!