Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok, ha egy...

Ti mit csinálnátok, ha egy barátotoknak vesztek fel kölcsönt, de nem akarja megadni?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 19. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik olyan, hogy barát, felsem vennék kölcsönt ott kezdődik, se BARÁTNAK? se rokonnak, sem pedig magamnak !
2018. ápr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
dettó. magamnak sem. màsnak meg végképp nem.
2018. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Próbálom értelmezni...


A nevemet adom a hitelhez, ha nincs fizetve, nálam tiltanak, végrehajtói díjjal megspékelve, a haver meg nevetve széttárja a karját, hogy így jártam?!


Kizárt dolog!

2018. ápr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem mit tennétek,ha így kib...na veletek valaki?Nemsokára hitelképes lesz és úgy beszéltük meg,hogy együtt bemegyünk és elintézzük...
2018. ápr. 19. 18:18
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Ezzel az a baj hogy legálisan nem tudsz vele csinálni semmit, nem tudod sehogy sem kényszeríteni arra hogy fizessen feljelenteni sem tudod.

Tehát maradtak a jó kis alvilági módszerek már ha akkora összegről van szó... :)

2018. ápr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Előttem már leírták, de azért:


1, ha nem lenne élet-halál kérdése, nem vennék fel személyi kölcsönt (cég esetében tök más téma de most gondolom nem erről van szó)

2, egy barátomnak se adnék soha semmilyen körülmények közt kölcsön 10.000 Ftnál többet

3, az a barát aki a "barátját" ilyen helyzetbe kényszeríti h kunyerál, nem is igazi barát

4, azt meg végképp nem h más kedvéért verjem még adósságba magam, h aztán jöjjenek a verőemberek, na kösz nem.


Én azt tanácsolom semmi esetre se menj bele ilyen dologba, ígyis-úgyis szívás lesz a vége (vagy a barátodat veszted el vagy a pénzed de leginkább mindkettőt).

Ha már belementél és nem akar fizetni fenyegetőzhetsz h jogi útra tereled, ez járható út de nem olcsó egy ügyvéd sem azért.

Ha a jövőben valamiért mégis arra visz a lélek h ilyen hülyeséget csinálsz legalább szerződést kössetek előtte könyörgöm.

2018. ápr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

"Nemsokára hitelképes lesz és úgy beszéltük meg,hogy együtt bemegyünk és elintézzük..."


A barátságra való tekintettel nem mennék bele a hitelbe.


-Milyen "barát" az, aki már az elején azt feltételezi, hogy nem fog fizetni?

-Milyen "barát" az, aki hitelbe ránt?

-Milyen "barát" az, aki nem adja vissza a kölcsönt?


Egyébként osztom a többiek véleményét. Én is csak addig nyújtózkodok, amig a takaróm ér. Se cégnek, se magánembernek nem akarok tartozni.

2018. ápr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem most adtam neki kölcsön

Pár napja olvastam egy hasonló cikket,hogy az egyik nem akarta megadni a másiknak a kölcsönt,eddig eszembe sem jutott,hogy akár ezt is megtehetné...

2018. ápr. 19. 20:17
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
Az a kedves barát miért nem magának vett fel kölcsönt.
2018. ápr. 20. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

NEM veszünk fel másnak hitelt!

Magunknak is csak végső esetben.

Mindenki intézze saját maga.

Ha BAR listás, vagy valami más miatt nem tud felvenni hitelt valaki, akkor alkalmazkodjon ehhez a helyzethez ő maga. És ne másokat rángasson bele, hogy helyette éljék az ő életét és helyette intézzék az ő ügyeit.

Mindenki alkalmazkodjon ahhoz az élethelyzethez, amibe juttatta magát! De ne úgy, hogy én vegyek fel neki kölcsönt!!!!!!!!!!!!!!!

2018. ápr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!