Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 23 évesen Okj vagy egyetem,...

23 évesen Okj vagy egyetem, esetleg külföldi munka? 21 évesen érettségiztem le, azóta dolgozok 3 szakba egy gyárba most már illene magammal valamit kezdeni

Figyelt kérdés

2018. ápr. 25. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Mégis mi érdekel? Milyenek a képességeid? Hogy állsz anyagilag?
2018. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen egyetem vagy főiskola. Én személy szerint még elgondolkodnék a külföldi egyetemek lehetőségén is. Ausztriában pl. tudomásom szerint ingyenesek az egyetemek.

A helyedben azért mennék egyetemre, mivel ma már nagyon fontosak a papírok és sose feledd NINCS könnyű út!

Sok sikert, remélem tudtam segíteni! :)

2018. ápr. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
semmi. történelemből jeles voltam mindig de utálok mindent aminek ma munkához köze van valami olyan kéne hogy reggel felkelek és azt csinálok amit akarok
2018. ápr. 25. 17:44
 4/5 anonim válasza:

Túl a negyvenen és számtalan munkanélküli perióduson azt tanácsolom neked, hogy egyetem!

Valami jó szakma, ami érdekel.

Sokszor voltam munkanélküli saját hibámon kívül és sajna azt tapasztaltam, hogy az utolsó semmi álláshoz is diplomát kérnek.

És ha már dipi, akkor legalább valami, ami érdekel téged.

Az OKJ semmit nem ér, nekem is van, jól körberöhögték mindenhol, mert az OKJ-s képzések színvonala is egy nulla!

Nem kellettem, mert nem volt gyakorlatom, na meg már közel voltam a negyvenhez, ez egy nőt eléggé visszavet, ha csak egy középfokúja van, és valami átlagszakmája.

Az OKJ-st már csak ott keresik, ahol minden szál szakad pl. szociális munkás meg ilyenek. A privát szférában, jól fizető álláshoz ez nem ér semmit.

Ha az egyetem, vagy fősuli után nem is maradsz a szakmádban, diplomásként alapból magasabb fizetési kategóriába esel.

Szóval, ha van lehetőséged, akkor veselkedj neki, amíg fiatal vagy, bulizz ki egy ösztöndíjat és irány az egyetem! Csak nyerhetsz vele. A többi verzióval nem mész semmire. Élettapasztalat!

Ja, és egy nyelv alapos ismerete minimum.

2018. ápr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolso: te elvagy tevedve azt kell hogy mondjam.

Pl hegeszto, burkolo, masszor,villanyszerelo,asztalos,szerkezetlakatos, kozponti futesszerelo es sorolhatnam.

Ezeket mind lehet egyeni vallalkozasban csinalni, hiany van beloluk es jo szakember leszel oriasit kaszalhatsz.

Egyetem? Plane mindenki megy egyetemre,pl egyetemet is komuvesek epitettek, ha nem lenne futes megfagynanak a diakok,es stb.

Egy jo szakmunka feler egy diplomaval,

2018. ápr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!