Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A családom tönkreteszi az...

A családom tönkreteszi az életemet, de nincs pénzem lakásra, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ami azt illeti iskolázatlan munkanélküli vagyok, még az ált iskolát se tudtam befejezni, mivel a szüleim számára nem az iskoláztatásom volt az elsődleges. Én és a húgom gyakran szenvedtünk hiányt tanszerekben, tankönyvekbe, valamint fürdőszoba híján néha mosdatlanul kellet megjelennem az iskolában.


Apám a féltékenységi rohamai miatt tör zúz mindent, idegbeteg, gyakran engemet és a húgaimat is belekeveri a napi szintű vitáiba minden ok nélkül, gyakran rám is kezet emel de inkább tűröm és csak lefogom nehogy kárt tegyen valakiben.


Munkát már szinte mindenhol kerestem de nem kapok mivel mint mondtam iskolázatlan vagyok, alt iskola 4.-ik jutottam, amit tudok azt magamtól tanultam. Szabadúszóként tevékenykedek, a munkáltatóim mind elégedtek voltak velem, viszont a gyenge angolom miatt elég ritkán kapok projektet és rajzolni se tudok eleget ha közben apámra is figyelni kell és a házimunka is rám marad.


Talán hosszú távon megoldaná a problémát az ha gyakrabban tanulnám az angolt, és mondjunk több mangát olvasnék szintén angolul de annyi szabadidőm nincs.


Esti iskolába se mehetek mivel képtelen vagyok annyi pénzt összekaparni hogy 1 hónapig én aljam a buszozást, segélyt meg hiába igényeltem nem kaptam és persze kölcsönt se.


Magyar zabaduszós munkához nem nagyon volt szerencsém, és amihez volt is az is átverés volt, és jó formán csak a rajzom kellet nekik...


Van valami ötletetek?



2018. ápr. 27. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:

szabadúszó mi? Grafikus?


Amúgy építőipar felszippant most szint bárkit, akinek van 2 keze és 2 lába. Nehéz meló de viszonylag jól fizet és ami talán neked még fontosabb, hogy naponta vagy hetente is meg lehet oldani.

2018. ápr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

Nem írtad, hogy fiú vagy lány vagy-e, hány éves és merre laksz. A válasz ettől függne. Úgy általánosan ezt tudom mondani hozzá:

Angol tanulásra ott az ingyenes,magyar nyelvű, mobilra is telepíthető Duolingo. [link] Angol szókincs bővítésre: [link] Playliste Downloaderrel letölthető angol oktató videók: [link] és ezernyi másik angol tananyag ingyen a youtube-on.

Általános és középiskolai matek: https://www.youtube.com/channel/UCSwyPrtpc-ZnWh5O2dxNehw

Ha érdekelne a programozás: https://www.youtube.com/channel/UCK_DAaLso6GNsOKyL2funLw

A realitás az, hogy itt Magyarországon sokat számít a papír, szóval általános iskola elvégzése elég alap, nem beszélve a középiskoláról. Ahol laksz, nincs valamely segélyszervezet, akiktől kérhetnél pénzt bérletre ? Az estis diákoknak jár kedvezményes bérlet. A kerékpár is egy opció, ha nincs túl messze....

2018. ápr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Fiú 23 és azt is elfelejtettem mondani hogy szerbiai vagyok.

A kerékpáros dolog nem megoldható, nagyon messze van az iskola, én topolyán lakok az esti iskola pedig zentán és szabadkák.


Segély szervezet az van, viszont azt mondták hogy ez nem rájuk tartozik, 1 hónap után az iskola adna bérletet, de 1 hónapig magamnak kell álljam az utat.


Építő ipar? A munka közvetítőhöz rendszeresen járok de még nem mondott ilyen lehetőséget, az ott dolgozó nő szerint is esélytelen ha nincs meg a 8 alap osztály, pedig megmondtam neki hogy minden fizikai munkát elvállalok.


Igen grafikusként dolgozok az interneten,

2018. ápr. 27. 16:27
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is a Duolingot használom :D
2018. ápr. 27. 16:28
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Ne közvetítőhöz menj hanem egy építkezésre.
2018. ápr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mifelénk meg annyira nincs ember, hogy Szerbiából, Ukrajnából hozzuk őket dolgozni, magyarul se tudnak
2018. ápr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A közelben nincs építkezés, viszont ismét volt egy nagy veszekedés és átgondoltam a helyzetemet. Lehet találtam valamiféle megoldást :D
2018. ápr. 29. 23:29
 8/10 Dávid Benedek válasza:
Szia! Mi lett a megoldas vegul?
2018. máj. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Semmi, találtam munkát és megpróbálom elviselni, egyszer veszek egy házat ha addig nem bolondulok meg.
2018. máj. 22. 09:42
 10/10 yoshimitcu ***** válasza:
szia mizu
2021. máj. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!