Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A családom rossz állapotban...

A családom rossz állapotban van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A családom elég rossz állapotban van, szeretnék ez ellen tenni. Apukám lesérült, sajnos nem tud dolgozni már 5 hónapja, anyukám pedig az kis testvérem miatt nem tud munkát vállalni.

Eléggé hátrányos helyzetben vagyunk, sokszor van olyan, hogy nincs mit ennünk, ha van is, elég kevés.

Gondolkoztam azon, hogy én mennék el dolgozni, de mivel itt az érettségi a nyakamon, eléggé sok problémám gyűlt össze nekem is, és nem is nagyon van erőm, ezért kicsit necces. Kerestem internetes munkákat, de egyik sem tűnik túl hitelesnek, ezért inkább hagytam. Viszont olvastam azt, hogy lehet barkácsolással, és minden egyéb kreatív ötlettel pénzt keresni, ha vannak rá vevők, de sajnos kevés eszközünk van ezekre a módszerekre.

A barátnőm említette, hogy tud hozni majd párnához alapanyagokat, ezért gondoltam, hogy ebből is lehetne némi kis pénzt szerezni. Ők sincsenek a legjobb helyzetben.


Hogy tudnék segíteni a családomon, milyen módszerekkel lehet egyszerűen és gyorsan pénzt szerezni, akár egy keveset?

Nagyon megköszönném a segítséget!



2017. febr. 6. 00:54
 1/9 anonim válasza:
71%
Egyetem, ott sok ösztöndíjat kaphatsz és ha piacképes a diplomád, talpra állhatsz. Nálunk ez történt, amikor a rokkantnyugdíjas édesanyánk egyedül nevelt fel hármunkat, úgy, hogy apu még a gyerektartást sem adta.
2017. febr. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, be kell menni az önkormányzathoz és a családsegítő központba, mind a 2 helyről lehet igényelni támogatást.

Ingyenes étkezést az iskolában lehet kérni, kérdezd meg az osztályfőnöködet, milyen támogatást igényelhetsz az iskolán keresztül!

De azért durva, hogy Te foglalkozol ezzel és nem a szüleid! Egy kisbaba gondozása nem egész napos feladat, mellette lehetne heti 4-5 órát foglalkozni azzal, hogy utánajár anyukád ezeknek a támogatásoknak! A neten is fenn van minden erről.

Mennyi idős a baba?

Hányan vagytok testvérek?

2017. febr. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
1: És miért nem hajtattátok be legalább a gyerektartást?
2017. febr. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Apukádnak milyen sérülése van, hogy se netezni, se hivatalba menni nem tudott 5 hónapon át, hogy támogatásokat szerezzen?

Volt munkahelye a sérülés előtt? Munkahelyi sérülés volt?

Mert akkor kártérítés is jár neki a táppénz mellé.

2017. febr. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a tesó?

Milyen apud sérülése?

Megoldás lehet, ha apád marad otthon gyed-en, anyád pedig dolgozik. Mindenesetre sokkal jobb, mint éhezni, vagy nézni, ahogy te elb.od az érettségid. Ezt a fél évet húzzátok ki, tanulj keményen, aztán nyáron menj dolgozni.

2017. febr. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Regi ruhakat es cipoket ill kiegeszitoket, konyveket eladhatod /a neten, ha meg jo allapotban vannak. Elmehetsz heti par napot arufeltoltonek /kasszasnak/promoternek valahova. Suliban kerheted az ingyenes etkezest, hatha megkapod. Vannak caritas-os uzletek , nezz utana a neten. Ja, es ha barki is cigizik, ideje letenni!
2017. febr. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
3. Mert anyu félt tőle, nem ok nélkül.
2017. febr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%

"milyen módszerekkel lehet egyszerűen és gyorsan pénzt szerezni, akár egy keveset?"


El kell menni dolgozni. De hát te nem tudsz, mert "nem is nagyon van erőm". Lerí az irományodról, hogy kéregetni akarsz.

2017. febr. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
Ami a legfontosabb, hogy ezt a helyzetet nem neked meg 17-18 évesen megoldanod. Apukádnak már rég át kellett volna vállalnia a gyereknevelést, anyukádnak, meg ha kell, 100km-t ingáznia munkáért, mert ha már gyerekeket szült a világra, akkor legalább ételt tegyen az asztalra. Koncentrálj a tanulásra és saját magadra, juss be jó egyetemre, aztán később, ha érdemesnek tartod őket erre, akkor támogasd őket anyagilag. Ne ess abba a hibába, hogy a szüleid élhetetlensége miatt gödröt ásol magadra egy életre, sajnos muszáj ilyenkor önzőnek lenni.
2017. febr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!