Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagy összegű kölcsön ismerősnek?

Nagy összegű kölcsön ismerősnek?

Figyelt kérdés
2018. máj. 2. 06:35
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

Rokonom tegnap írt, hogy kéne neki sürgősen 350 ezer Ft.


Előzmény: ő nemrég adott kölcsön valakinek félmilliót, papír nélkül "jószívűségből" (mert épp most volt pénze), és persze nem kapta vissza, ám most kéne neki az az összeg (egyéb dologra - volt rá elég kerete, de így hogy odaadta, már nincs).


Az egyik közös ismerőstől már kapott 200 ezret, és most tőlem is akar még 350-et "majd visszaadja" alapon.

Ismerem őt, soha nem lesz annyi pénze, hogy megadja.


Én most munkanélküli vagyok - ezt tudja -, ám van tartalékom, azt szeretné, abból segítsem őt ki, mertha nem, akkor megöli magát (ezt ő írta a levelében).


Őszintén, nagyon szmét leszek, ha nemet mondok?

Most tényleg én vagyok a kötsög (mert ha nem adok, az egész család annak tart majd), mert Ő elherdálja a pénzét?

Annyira rosszul esik, segítenék, de nekem sincsen ennyi "felesleges" pénzem, és tuti, hogy ezt soha nem látom már viszont.

2018. máj. 2. 06:45
 2/30 anonim ***** válasza:
91%

Soha nem adnék nagy összeget kölcsön ismerősnek. Tele van a gyakori olyan történetekkel ahol a családi béke borult fel pár tízezer forint miatt.

Egyébként a Te pénzed, a Te döntésed én csak elmondtam a véleményemet.


Ahogy a székely ember mondaná: ha rám hallgatsz akkor úgy csinálod ahogy akarod.

2018. máj. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Elnézést a keszekusza megfogalmazásért, "némileg" zaklatott vagyok :(
2018. máj. 2. 06:46
 4/30 A kérdező kommentje:
Páromnak elmondtam, ő nem foglalt állást az ügyben, rám bízza, de azt tudom, hogy ekkora összeget ő sem adna "csak úgy" oda senkinek, pedig neki jól fizető állása van külföldön.
2018. máj. 2. 06:49
 5/30 anonim válasza:
94%

Azt irtad hogy ismered ot sose lesz ennyi penze. Akkor el is felejthitek egymast. Ha meg megoli magat akkor igy jart. Ird le neki nyugodtan hogy neked meg nincs munkad es ha elfogy a tartalek te is meghalsz.


En nem vagyok onzo. Barkinek adok kolcson akitol tudom hogy vissza is fogja adni egybol.


Egy feltetellel add oda a penzt. Ha nagyon jo baratod es nem banod ha sose latod.

2018. máj. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ölje meg magát, egészségére!

Eleve nem adnék senkinek ekkora kölcsönt, olyannak,a kiről meg tudom, hogy soha nem adná meg, meg pláne egy fillért sem. Annak meg, aki egy munkanélkülit zsarol meg gyakorlatilag azért, hogy a kis tartalékát kikunyerálja belőle, nos, még a kezébe is adnám a kötelet, mert az ilyentől nem lesz szegényebb az emberiség! A helyedben annyit mondanék neki, hogy "legyen neked könnyű a föld, remélem, a halálban megtalálod a lelki békédet", majd rácsapnám a telefont, és többet fel se venném neki! Menjen a pi...ba az ilyen!

2018. máj. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
72%
Mellesleg mire kell neki sürgősen ekkora összeg? Az embereknek nem szokott csak úgy sürgősen kelleni ilyen nagy összeg... Akinek meg igen, az olyan fajtával amúgy sem jó a közeli barátság...
2018. máj. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Vegyen fel a banktól kölcsönt
2018. máj. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
80%

Papíron le kell rögzíteni, hogy mennyit kapott, mikor és hogy fizeti vissza (45 ezres részletekben 10 hónapig, szeptemberi kezdettel, például) és mi a fedezete (pl. ha van kocsija, és nem fizet, akkor azt köteles eladni és téged egyben kifizetni).

Ha ez nem tetszik neki, akkor nem is kell neki annyira a pénz.

A másik verzió, hogy megmondod, hogy lekötötted év végéig, (x évre) és nem szeretnél egy valag pénzt bukni azon, hogy kiveszed. Magyarul: nincs, nem adsz, nem is volt.

2018. máj. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen érzelmi zsarolóval még a kapcsolatot is megszakítanám.
2018. máj. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!