Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kft-nek adtam kölcsön elég...

Kft-nek adtam kölcsön elég nagy összeget! Hogy hajtsam be?

Figyelt kérdés
Helyzet a következő, jó barát megszorult két hóra kért kölcsön egy elég nagy összeget, nagyon gazdagok a faszi üzlet ember, legalábbis miután már nagyon úgy tűnt sokat kamuzik , picit elkezdtem utána járni, hát sajnos nagyon pofára estem :( kb ott tartunk hogy csóró senkik, az égvilágon semmijük nincs, a látszatot keltik és ezzel megvezetnek rengeteg embert, elég sok ember előkerült skik hasonló cipőben vannak velük kapcsolatba. Irtunk papírt, de azt a kft-t már felszámoltatta szóval nem létezik,mevén az égvilágon semmi nincs , nem véletlenül
2018. máj. 9. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Feljelentés médiahírverés végrehajtó fizetési meghagyás .
2018. máj. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pénteken megyek ügyvédhez, de nagyon esélyes, hogy jogi úton nem tudom behajtani! Amint ott végeztem , az biztos, hogy én nagyon megszégyenítem... ország világ tudni fogja
2018. máj. 9. 20:27
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha egyenes szándékot tudsz igazolni akkor btk csalás miatt rendorseg amugy meg ptk szerint a kft ügyeiért így korlátlanul felel magánszemélyként. De ügyvéd segiteni fog.
2018. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Remélem!! Köszönöm! Sajnos más nem tudta behajtani, aki igen, ő nem törvényes úton....
2018. máj. 9. 21:22
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves 3as, az ingóságokkal is felel ami pl a házba van? És így is, hogy megszüntette azt a kft t (már másik van neki megint)
2018. máj. 10. 10:44
 6/12 anonim ***** válasza:

teljes vagyonnal felel.Ha btk-s a cselekmeny akkor igen.Mindegy, hogy megszüntette vagy sem.Ha akkor olyan celzattal vette át a penzt, higy nem akarta vagy tudta volna visszaadni csak elhitette, akkor rendőri feljelentés alapján nyomozást indit a rendőrség. Ha végül nen talal semmir, akkoris lezárhatja ugy, hogy ptk. szerint lehet a követelés jogos.


Én az egyik exkomyvelommel jartam igy.Most zarult le a nyomozás, nincs regisztralva könYvelőként, a btjevel és kftjevel kötöttem szerződést, most vizsgálják hogy egyaltalan törvényesen működött e a könyvelő cége, annak függvényében nagy értékre elkövetett csalás is lehet( törölt adószámmal létesített szerződést, Államkincstár, Ngmnel nincs semmilyen nyoma hogy könyvelő lenne.Díjakat felvette vagy semmit vagy totál hülyeségeket csinált amibol birsag vagyoni hátrányok lettek.) Időközben kényszer törölték a céget. De fmh-ban és ptkban folytatódik a kártérítési igényünk mint vezető tisztségviselők, korlátlan felelőssége mellett.

2018. máj. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"miután már nagyon úgy tűnt sokat kamuzik , picit elkezdtem utána járni"


Fordítva.

A kölcsönadás ELŐTT utánajárunk.

És még akkor sem adunk kölcsön...

De majd megtanulod...

2018. máj. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudom jó lecke volt..... de a szememnek hittem, aoha mág legrosszabb álmomban sem gondoltam, hogy ilyen gondba leszünk, remélem nagy rendelkezik túl nagy háttérrel, mert kezdem azt gyanítani az egész ügyvédi iroda benne van ezekben a csalásokban, nagyon várom a holnapot és remélem az ügyvéd tud aegiteni, csak sajnos júniusba kellezt volna a pénz, abból fizetnénk ki a házunkat
2018. máj. 10. 11:35
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Magyarul úgy adtál kölcsön egy haver ismerősnek egy csomó pénzt, hogy közben neked nincs semmi pénzed.

Gondolom jól bevetted "adjál kölcsön 1 millát, 2 hónap múlva visszaaadok 1,5 millát, a hülyének is megéri" szöveget.

Kérdező téged sem kell sajnálni.


Amúgy a kérdés nettó hülyeség, mivel egy kft-t nem lehet felszámolni ha tartozik valakinek.

2018. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem felszámolás volt az szerintem, hanem vegelszamoltatas. De annál is neg a felszámolásnál is van 60 nap hitelezői igény benyújtás, ami itt tutira el lett mulasztva. Ezért is kérdéses a tisztán ptk-s út. A csalásnál a kár az elmaradt haszon, vagy anyagi hátrány okozás lehet így.
2018. máj. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!