Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár az egy összegben való...

Jár az egy összegben való kifizetés a munkanélküli segélynél, ha külföldi bejentett munkám lesz?

Figyelt kérdés
munkanélkülin vagyok,külföldön fogok dolgozni. Jár nekem a segélyem egyösszegű kifizetése? külföldi munkavállalás esetén? Illetve a tb-met mikor kell lemondanom? Mielőtt kiutazok vagy ott?

2018. máj. 11. 15:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"27. §

8)167 Ha az álláskeresési járadékban részesülő személy a járadék folyósítási idejének kimerítését megelőzően határozatlan időtartamú, legalább napi négy óra munkaidejű munkaviszonyt létesít, kérelmére a folyósítási időből még fennmaradó időtartamra járó juttatás összegének a (9) bekezdésben meghatározott mértékét egy összegben ki kell fizetni.


A kifizetés további feltétele, hogy az álláskeresési járadékban részesült személy a járadék megszüntetésétől a kifizetés napjáig folyamatosan munkaviszonyban álljon.

A munkaviszony fennállását a munkaadó igazolja.

A kérelmet az álláskeresési járadék folyósítási idejének lejártát követő 30 napon belül kell benyújtani, a juttatást a kérelem benyújtásától számított két hónapon belül kell kifizetni.


(9)168 A (8) bekezdésben meghatározott egy összegben kifizetendő juttatás mértéke a még hátralévő időtartamra járó juttatás összegének 80 százaléka."


1991. évi IV. törvény

a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról

2018. máj. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
53%
Köszi 11. Akkor erről jó sok ember lemarad, mert nem is tudnak róla.
2018. máj. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt tájékoztatás amikor regisztráltam, mint munkanélküli, elmondták ezt is. Meg azt is, mivel jár ha kiveszed és utána nem felelsz meg az új helyen. Szóval ha elmulatod, nézhetsz egy darabig!!
2018. máj. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

9-nek, 7-es vagyok.

Hogy a tb-jét kintről intézze, azt úgy értettem, hogy a magyar tb alóli kijelentkezést.

2018. máj. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!