Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mások, hogy spórolnak? Hogy...

Mások, hogy spórolnak? Hogy vesznek saját házat vagy bármit?

Figyelt kérdés
Mások miből spórolnak? Milyen kiadásokból tudtok faragni? Én úgy érzem, hogy bármennyire próbálom megoldani ezt a problémát sosem fogunk tudni félretenni. Fizetünk lakástakarékot, betegségek miatt az egészségügyi ellátásokat (aminek a kezelését a tb nem állja) és mindemellett az egyetemet is. Ami megmarad az kajára, rezsire, extra kiadásokra és néha egy-egy ruhára megy. Emellett néha szeretünk azért havi 1x-2x randizni, de nem drága helyeken (kb5ezer megy erre). Az orvosokon nem tudok faragni, a tanulás is szükséges, a lakástakarék meg pont spórolásra van, de az annyira kevés pénz, hogy abból saját házunk sosem lesz. Van bármilyen előadás, youtuber vagy akárki, aki spórolás témában segít?:D
2018. máj. 14. 09:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Magasabb fizetés kell.
2018. máj. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
17%
egyetemen mit kell fizetni? mit tanulsz? ha jol tanulsz meg az allam fizet neked, nem hogy te.
2018. máj. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
24%

Ha valóban nem tudsz miből spórolni és nem elég akkor keress többet. Saját lakást sokan hitelből oldottuk meg. Olcsóbb, mint az albérlet.

Önerőt kell csak összeszedni.

2018. máj. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%
Majd ha lesz szakmád és főállásban dolgozol, akkor lesz elvileg lehetőséged spórolni, ha most még nem megy. Nem túl gyakori, hogy valaki már 20 évesen lakásra tud félretenni.
2018. máj. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
27%

Nem is egyetemistaként vettem lakást, hanem miután már dolgoztam pár évet.


Különben meg a cél ne a végnélküli spórolás legyen, hanem a bevételek növelése.

2018. máj. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
35%
Ugy hogy nem sporolnak hanem megtakaritanak.. egyreszt olyan munka kell ami jol fizet, nem varni a sult galambot. Inditanak lakastakarekot, egyeb megtakaritast... es igy. 130 ezres nettobol nem lehet megelni.. tessek tanulni, kihivasokat keresni.
2018. máj. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#6-os

Senki sem várja a sültgalambot, írtam azt is, hogy tanulok és van megtakarításom,de az nem lesz elég. Szerintem meg fontos a spórolás is, máshogy nem is fog menni soha szerintem.

2018. máj. 14. 17:25
 8/18 A kérdező kommentje:
Miért szerintetek mi az a reális bevétel, amiből már két fő félre tud tenni? Egyébként spórolás tippeket kértem. Nem 20éves egyetemista vagyok, azt sem írtam, hogy nincs állásom. Lakástakarékkal meg szerintem semmire sem fogok menni hiába van.
2018. máj. 14. 17:31
 9/18 anonim válasza:
56%
Sokat kell keresni.
2018. máj. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
És Magyarországon mindenki olyan nagyon sokat keres?
2018. máj. 14. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!