Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megemlítettem a tulajnak,...

Megemlítettem a tulajnak, hogy kéthetente meglátogat a párom, erre megemelte szóban a rezsi átalánydíját. Szerződésünk van, illetve közvetítőn keresztül találtam az albérletet. Szeretném ezt összeveszés nélkül tisztázni. Hogy lenne jó?

Figyelt kérdés
A rezsi eddig 5000, télen 20000 lett volna, így még plusz 5000 Ft-ot szeretne kérni. A párom ittléte kb. havi 6 zuhanyzást jelent, főzni amúgy is főznék, a számítógép ugyanúgy menne. Szerintem nem indokolt, mi a véleményetek?

2018. máj. 23. 19:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha most hagyod, akkor legközelebb kitalálja, hogy másképp süt a nap és akkor 10e helyett már 15e a rezsi.
2018. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Pipas Pisti ***** válasza:
100%

Csak a felvetett mellékes kérdésre írom.

"Egyáltalán mi köze hozzá, hogy alkalmanként vendégeket fogadsz abban a lakásban, amiben bérleti jogod van?"


Van köze hozzá, mert a befogadást szabályozhatja. Ha egy főnek adta ki, akkor bárminemű befogadott a törvényben leírtakon kívül csak az ő engedélyével történhet.


"A bérlő a lakásba más személyt - a kiskorú gyermeke, valamint a befogadott gyermekének az együttlakás ideje alatt született gyermeke kivételével - a bérbeadó írásbeli hozzájárulásával fogadhat be." (2005. évi CXXXII. törvény 7. §. Hatályos: 2006. III. 31-től.)


Ezt nem igazán szokták a bérlők "tudni". Azt szokták vitatni, hogy ha X éjjel ott van, akkor az nem befogadás :) A birói gyakorlat ettől eltérhet.


Az eredeti kérdezőnek: azt kell kiszámolni, hogy egy hónapban mennyi nap van ott a barátnőd, és a mostani bérleti díj + rezsi egy napra jutó összegét azzal felszorozni. Ha az kevesebb, mint az emelés, akkor érdemes beszélni a tulajdonossal, hogy soknak tartod és ezt a számítást mutatni neki.


Természetesen ettől letérhet a bérleti szerződés, mert normális esetben havi pár nap miatt nehogy már a bérlő zargasson :)

2018. máj. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Most, hogy aludtam rá kettőt, majdnem teljesen biztos vagyok benne, hogy félreértett a tulaj és azt hiszi, hogy itt lakik a párom. Amikor a közvetítőnek említettem a dolgot anno, azt mondta, persze, rendben van. Ezért külön a tulajnak nem mondtam, mert minek traktáljam a magánéletemmel. Utánaszámoltam a lehetséges többletköltségnek, hát na...nem nevezném számottevőnek. Holnap felhívom szerintem, hogy tisztázzuk.

2018. máj. 25. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!