Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy működnek a nav-os árverés...

Hogy működnek a nav-os árverések? Magánszemély is vásárolhat az árveréseken?

Figyelt kérdés

A falunkban aprópénzért árvereznek egy olyan házat, ami millókat ér.

Az előzö tulajt ismertem, most a lányáé a ház, aki külföldön él, és szerintem nem nagyon érdekli..

Ha lehet megvenném.

Magánszemély is részt vehet ilyen árveréseken?



2018. máj. 31. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Részt vehetnél, de a jó cuccokat nyilván maguk közt "árverezik" el. Elmondom neked annak a háznak már rég megvan az új tulajdonosa, csak nyilván van egy átfutási idő ameddig nem lehet hivatalosan a nevére írni. Egyébként meg ha ennyire érdekel tehetsz egy próbát hogy a helyi illetékes NAV irodát felhívod elmondod mit akarsz és elmondják kit kell keresned ilyen ügyben.
2018. máj. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen ugyfelkapuval tudsz regisztrálni és licitálni noname módonaz árverési letét befizetése után. Tudsz beallitani automatijus licitet is viszont 3 nap alatt lezajlik és ket heted van a teljesítésre. Átírási idő???? Gyakorlatban inkább az működik, hogy a navos árverésen felverik az árat majdnem piacira így kevésbé éri meg, mint pl. mbvk-n, ahova végrehajtói regisztráció kell (6.600 Ft).
2018. máj. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

"Részt vehetnél, de a jó cuccokat nyilván maguk közt "árverezik" el. Elmondom neked annak a háznak már rég megvan az új tulajdonosa, "


Ekkora butaságot sem kellett volna leírnod.


1./ Adóhatósági személy és közeli hozzátartozója nem licitálhat, és árverésen kívül sem vásárolhat lefoglalt vagyontárgyat.

2./ Az árverési felület anonim, nem tudja senki, hogy ki licitál, és ki nyeri meg azt. Csak a végén derül ki a végrehajtó számára is.

3./ Ha a végrehajtó olyat tenne, amit Te bizton állítasz (bár gyakorlatilag nem tudja megtenni), már kattan is a bilincs a kezén.


Nem véletlen, hogy az elektronikus árverést kitalálták, jobbára a lakásmaffia ellen. Nincs összejátszás, megfélemlítés...

2018. jún. 1. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

"Ekkora butaságot sem kellett volna leírnod.


1./ Adóhatósági személy és közeli hozzátartozója nem licitálhat, és árverésen kívül sem vásárolhat lefoglalt vagyontárgyat."

Blablabla persze ebben a korrupt országban ki hiszi el hogy ezeket a szabályokat be is tartják? A jó cuccok sose kerülnek ki az árverésekre. Ahogy a ruhaadományok közül a márkás darabokat is mindig kiválogatják és sose jutnak el a rászorulókhoz Magyarországon.


Nagyon naiv vagy, ha ezt komolyan gondoltad.

2018. szept. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem én vagyok naiv, hanem Te nem látod a NAV-os végrehajtást belülről, és még csak a törvényeket sem ismered hozzá.


A lefoglalt ingatlant, ingóságot a következőképpen értékesítik:

- Hagyományos árverésen, tehát személyesen odamész, és licitálsz, aki a többet mondja, az viszi. Ez az, ami manapság borzasztóan ritkán fordul elő, konkrétan évek óta egy sem pontosan azért, hogy összejátszás, megfélemlítés ne lehessen.


Elektronikus úton, ahol - mint említettem - nem tudja senki, csak a számítógépes rendszer, hogy ki az, aki éppen licitál az ingatlanra. Nem tudnak egymásról a licitálók, senki nem tudja, ki mennyit ígért az ingatlanért. Az árverés végét követően "dobja" fel a gép, hogy kik licitáltak, ki nyert. Az viszi... A folyamat egy zárt rendszerben működik, "buherálni" benne nem lehet.


Árverésen kívül, árverés hatályával, ami annyit jelent, hogy maga az adós hozza a vevőt. Ha az annyit ad érte, mint amennyire értékelték az ingatlant, vagyis amennyire az árverést kiírták volna, akkor Ő viszi. A vevő személyét az adós határozza meg, más nem. A végrehajtó pedig nem mondhatja azt, hogy nem adja el annak, akit az adós hozott.


Kérdezőnek üzenem, vegye fel a kapcsolatot a mostani tulajdonossal, hogy érdekli a ház, ha még nem árverezték el. Az adósnak kell kezdeményeznie a NAV-nál az árverésen kívül árverés hatályával történő értékesítést. Kézenfogva, ketten együtt, másképp nem megy.



Egyébként a ház értékét sem úgy határozzák meg, hogy a hasukra ütnek. Adó- és értékbizonyítványt kérnek be hozzá, majd megtekintés után kap egy becsértéket, ami ellen az adós felszólalhat, ha nem ért vele egyet. Ez nagyon ritkán szokott előfordulni.


Kedves Tapasztalt hozzászóló! Túl sok krimit nézel... :)

2018. szept. 29. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

... ha a fentieket elolvasod, felfoghatod, hogy olyan nincs, a végrehajtók egymás között elosztják a lefoglalt dolgokat, vagy ők veszik meg...


Az adományozást ne keverd a végrehajtással. Az adományról nincs leltár, nem tudja senki, hogy miből mennyi van az elején, és mennyinek kellene lennie a végén.


A két dolgot nem is értem, miként hoztad párhuzamba?!?!?!

2018. szept. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!