Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak egyikünk fizetésébol...

Csak egyikünk fizetésébol élnénk a másiké pedig meg takarítás lenne, mennyire működne ez?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk házasok de már 6 éve együtt vagyunk egy albérlet stb. Egy házat szeretnénk majd venni egyszer arra gyűjtenénk.
2018. jún. 21. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt ti tudjátok. Én nem tudom mennyit kerestek, és mennyi kiadásotok van, abból mennyit tudtok faragni. Papír, ceruza, tessék kiszámolni.
2018. jún. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyit kerestek és mennyit vesz el az albérlet. Vezessetek táblázatot a kiadásaitokról, hogy mire mennyi pénz megy el, mik a kötelező kiadások és akkor látjátok, hogy ki jönnétek e vagy min lehet pénzt fogni. Számoljatok nem várt kiadásokkal is, pl egy betegség esetén a gyógyszerek igen csak meglódítják a költségeket.

Ha látjátok mennyi pénzből éltek, akkor ki lehet számolni mennyit tudtok félretenni. Lakástakarékot is érdemes kötni.

2018. jún. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Azért jogilag valahogy érdemes lenne tisztába tenni. Mert oké, közös a cél, együtt vagytok, ez remek. De mi van ha....

Akinek a nevén van a számla, azé a pénz! ;)Tehát ha kenyértörésre kerülne a sor, nehogy valaki rosszul járjon! Egy bejegyzett élettársi kapcsolat vagy közös számla már valami lenne.

2018. jún. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagy a bizalom, meg minden, értem én, de jobban jártok, ha inkább külön-külön raktok félre a közös célra. A szemlélet ugyanaz, csak a kivitelezés más. Évtizedes házasságok is szétmehetnek, jobb ennyi minimális biztonsági intézkedést bevetni.
2018. jún. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fizessetek mindent közösen, a megmaradt pénzt pedig külön-külön számlára gyűjtsétek. Vagy nyissatok 2 külön lakástakarékot.
2018. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!