Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megváltozott személyigazolvány...

Megváltozott személyigazolványszám miatt felbomlik egy szerződés?

Figyelt kérdés

2 éve kötöttem ingatlan adásvételi előszerződést. Azóta felmentek az ingatlanárak, és az eladó minden lehetőséget szívesen megragadna hogy engem kitegyen és sokkal drágábban eladja a lakást.


Az előszerződés elég jól lett kötve és ezt nem teheti meg. Azonban a napokban rádöbbentem, hogy én 1 éve új típusú személyit csináltattam, más lett a személyigazolványszámom, eltér a 2 éves előszerződésben foglalttól.


Ez érinthet engem bármilyen negatív módon? Meglovagolhatja ezt a változást az eladó?



2018. jún. 26. 23:38
 1/3 anonim ***** válasza:

nem hinném, lévén te ugyanaz a személy vagy, és a nyilvántartásban szerepel az, hogy az előző azonosítójú igazolvány is a tiéd volt, tehát nem lehet mondjuk azt állítani, hogy egy hamis azonosítóval lett kitöltve.


sok gondot okozna, ha így lenne, hiszen másoknak is előfordul, hogy lejár és újat kell csináltatni, de hivatalos papírokat meg a régi számával töltöttek ki.

2018. jún. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem.


Akkor, amikor kötötted az előszerződést, akkor az volt az érvényes személyi igazolványod száma.


Semmilyen hatással nincs a dologra.

2018. jún. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez semmiféle problémát nem okozhat, hiszen a hatóság nyomonköveti a személyi igazolvány változásokat.


Amúgy csak érdeklődésképpen - miért tart 2 évig ez az adás-vétel?

2018. jún. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!