Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha határozott idejű (3 hónapos...

Ha határozott idejű (3 hónapos) munkaszerződést felmondok a munka kezdése előtt 2 nappal akkor milyen következményekre számíthatok?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja lett megkötve a szerződés, de családi okok miatt nem tudok utazni és elkezdeni a munkát. Nyilván ez senkit nem fog érdekelni hogy miért, de ez a helyzet.

Munkaközvetítőn keresztül intéztem egyébként.

A közvetítőnek kell szóljak, és majd ők intézik ezt a munkaadómmal. Lehetséges hogy jogi útra terelik a dolgot? A kötbért azt jogi úton keresztül intézik vagy egyszerű utalással? Mégis mennyi pénzre lehet itt számítani? Illetve milyen következményekre?

Légyszíves segítsen aki tud, tapasztalatlan vagyok még ilyen téren nagyon!!! És nem szeretném hogy bármi bírósági vagy rendőrségi ügy legyen ebből, attól függetlenül hogy tudom kárt okozok a munkaadómnak.


2018. jún. 29. 00:15
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként külföldi munkáról van szó, ha ez számít.
2018. jún. 29. 00:16
 2/3 anonim ***** válasza:
Első körben olvasd át a szerződésed, hogy miket írtatok bele.
2018. jún. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, olvasd el a szerződést és mindenképpen a munkaközvetítőt keresd meg, de azonnal - még a mai napon: Akár személyesen, akár telefonon.
2018. jún. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!